Grażyna Kulig o tym, czym życie potrafi zaskoczyć [ZDJĘCIA]

Grażyna Kulig o tym, czym życie potrafi zaskoczyć [ZDJĘCIA]

Portrety, tkanina artystyczna, pejzaże, kolarze, martwa natura, płaskorzeźby i rzeźby, a w tym wszystkim – świat widziany okiem Grażyny Kulig, kobiety która inspiruje nie tylko swoimi pracami, ale także całym swoim życiem. Sądeczanka doczekała się już książki, opowiadającej o jej losach: „Marzenia nie liczą lat” autorstwa Jadwigi Marzec. Jej bohaterka całym swoim życiem udowadnia, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń i pasji. Tym razem pokazała sądeczanom swoje zachwycające prace. W MCK Sokół odbył się wernisaż wystawy opatrzonej tytułem „Czym życie potrafi zaskoczyć”.

-Pani Grażyna nie mogła w młodości studiować na ASP. Życie nie było dla niej tak łaskawe, jak dla nas. -Musiała wiele lat czekać, aby zrealizować marzenie, ale przez ten czas nie dała zgasnąć tej iskrze talentu, którą obdarzyła ją Opatrzność. Ta kolorowa nić artystyczna w jej życiu zawsze się przędła mimo trudności  życia codziennego, pracy zawodowej oraz opieki nad dziećmi i domem.  Jesteśmy dziś zachwyceni jej obrazami i jej drogą, którą jak na dłoni widać w tych pracach – mówił o artystce Krzysztof Kuliś.

Wszyscy, którzy mieli już okazję przeczytać książkę lub poznać historię Grażyny Kulig, zgodnie podkreślają, iż jej życie jest materiałem na interesujący film.

Będąc małą dziewczynką została sierotą i trafiła do zakonnego sierocińca. Jako dorosłej kobiecie, życie również nie oszczędzało jej przykrych doświadczeń. Po kilku latach małżeństwa straciła męża. Musiała sama zająć się trojgiem dzieci oraz firmą tapicerską, którą oboje prowadzili. Nigdy jednak się nie poddała, nieustannie realizuje swoje pasje. Dwa lata temu, mając osiemdziesiąt lat ukończyła studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, zapisując się tym samym w historii uczelni jako najstarsza absolwentka.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Sztuki Małopolskiego Centrum Kultury Sokół do 1 grudnia 2019 od poniedziałku do piątku w godzinach 11- 20.