Gratka dla kibiców Sandecji. Oto fotografia sprzed II wojny światowej

Gratka dla kibiców Sandecji. Oto fotografia sprzed II wojny światowej

Sandecja, historyczna fotografia sprzed II wojny światowej

Historyczna gratka dla kibiców Sandecji. Oto fotografia klubowego żartu, który wykonali członkowie zarządu klubu na dwa tygodnie przed wybuchem II wojny światowej. Znany w kibicowskim środowisku Jarosław Ptica Paschek dopatruje się w zdjęciu analogii. Jakiej?

Zdjęcie ukazuje obwieszczenie zarządu klubu o śmierci Sandecji. Wpis ukazuje olbrzymi dystans ówczesnego zarządu i jest reakcją na postawę zawodników, którzy przegrali mecz z Legią Kraków w rozmiarze 0:5. Ówczesny zarząd ujął porażkę następującymi słowami (oryginalny zapis): „K.S.K.P.W Sandecja zmarła śmiercią tragiczną dn. 13 sierpnia 1939 o godz. II przed południem. Smutny obrzęd wyprowadzenia doczesnych szczątków ze szatni na boisko nastąpi we wtorek o godz. 5 popoł.”

Jarosław Ptica Paschek, od którego otrzymaliśmy fotografię wskazuje na pewną analogię.

– Pół żartem uśmiechamy się, że niestety nie mogliśmy się wtedy zrewanżować za wysoką porażkę, ponieważ dwa tygodnie później wybuchła wojna. Teraz z kolei wybuchła bomba. Mam tutaj na myśli decyzję o zmianie trenera. Nikt się tego nie spodziewał. Dariusz Dudek nagle przestał pełnić rolę szkoleniowca i to po wygranym meczu w Pucharze Polski – zauważa Jarosław Ptica Paschek.

A jakie zdanie wierny kibic Sandecji ma na temat zmiany szkoleniowca?

– Nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Z jednej strony być może warto było poczekać do meczu z Chrobrym Głogów. Oczywiście za nami jest fatalny start, seria niepowodzeń i niska pozycja w tabeli, ale Sandecja wygrała w pucharze i być może teraz byłoby łatwiej. Z drugiej jednak strony zarząd też może mieć rację, bo gdybyśmy przegrali z Chrobrym, to rywale zaczęliby mocno uciekać i kłopot tylko by się pogłębiał. Być może zadziała syndrom nowej miotły i drużyna rozpocznie marsz w górę tabeli. Stać nas na to! – kwituje popularny w środowisku kibiców Ptica.

Fot: nadesłane / Jarosław Paschek

 

Czytaj także: Gwiazda Celticu Glasgow trenerem Sandecji. Dariusz Dudek za burtą

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama