Grał w Ruchu Chorzów i Wiśle Kraków. Trafi do Sandecji?

Grał w Ruchu Chorzów i Wiśle Kraków. Trafi do Sandecji?

28-letni pomocnik lub napastnik Piasta Gliwice Maciej Jankowski może trafić na Kilińskiego.

O całej sprawie 7 lutego za pośrednictwem Twittera informował wiarygodny w kwestiach transferowych użytkownik „Janekx89”.

Maciej Jankowski na jutro ma zaplanowane testy medyczne przed ewentualnym transferem do Sandecji Nowy Sącz – pisał.

Dzień później dodał: Testy na razie wstrzymane przez włodarzy Piasta Gliwice, trwają napięte rozmowy pomiędzy klubami. Jest zgrzyt między innymi o udział „Jankesa” w meczach pomiędzy Sandecją a Piastem (27 kolejka) i oczywiście w ewentualnym drugim spotkaniu (faza finałowa-grupa spadkowa).

Tymczasem dzisiejszy „Przegląd Sportowy” podaje, że sam Jankowski nie bardzo jest zainteresowany przenosinami do miasta nad Dunajcem. Oczywiście sprawa nie jest jeszcze zamknięta i powinna ostatecznie wyjaśnić się w tym tygodniu.

Maciej Jankowski nie jest lubiany w Gliwicach. 18 listopada ub. roku zdobywając swojego jedynego gola ligowego w tym sezonie przykładał palec do ust, „uciszając” krytykujących go kibiców. W przeszłości ofensywnie usposobiony zawodnik występował m.in. w Ruchu Chorzów czy Wiśle Kraków. W barwach „Niebieskich” prezentował się najlepiej w swojej karierze: przez cztery sezony zdobył dla klubu z Cichej 26 ligowych goli. Następnie przeniósł się do Krakowa, ale w Wiśle nie potrafił wejść na wysoki poziom. W „Grodzie Kraka” spędził sezon 2014/2015 i jesień 2015/2016 po czym rozstano się z nim bez żalu.

W Nowym Sączu pilnie szukają atakującego, który rozwiązałby problem ze strzeleniem goli. Pytanie tylko po co Sandecji zawodnik, który w bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy zdobył raptem jednego gola w 19 występach? W poprzednim uzbierał łącznie siedem trafień, a w kampanii 2015/2016: cztery.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Przeczytaj również: Trener Sandecji po pogromie 1:4: rywal wygrał zasłużenie!

Fot. Piast-gliwice.eu

Reklama