BEZPIECZNE FERIE 2018: Przygoda start!

Mamy ferie!  Tym, którzy jeszcze nie wiedzą co począć z czasem wolnym od nauki, przypominamy, że  miasto przygotowało dwutygodniowy program atrakcji dla dzieciaków i młodzieży. Są w nim darmowe zajęcia, wycieczki i warsztaty pod okiem pracowników sądeckich placówek oświatowych. Będzie się działo!

Nadmiar wolnego czasu pobudza pomysłowość dzieci. Aby czas wolny spędzony był ciekawie i bezpiecznie, warto skorzystać z bogatej oferty „Bezpiecznych Ferii”  jaką przygotowały miejskie instytucje. Każdy może wybrać coś dla siebie z przeróżnych propozycji aktywnego spędzenia wolnego czasu.

– Na każdy dzień przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży kilkanaście różnych zajęć i imprez równolegle. Od wyjazdów, po zajęcia finansowane przez urząd miasta. W ramach zajęć zapewniamy opiekę, którą w tym roku po raz pierwszy będą sprawować pracownicy szkół i placówek oświatowych oraz świetlic środowiskowych. Podczas wyjazdów dzieci będą ubezpieczone oraz będą mieć zapewniony ciepły posiłek – mówi Grzegorz Chochla- dyrektor Wydziału Zdrowia

W programie są codzienne wyjazdy na stację Cieniawa Sky i zajęcia na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do dyspozycji dzieci będzie pływalnia, lodowisko przy ul. Nadbrzeżnej i na sądeckim Rynku, ścianka wspinaczkowa oraz hale sportowe. Organizowane będą również turnieje piłki siatkowej, nożnej, zajęcia strzeleckie, zajęcia w kręgielni, sale zabaw oraz seanse filmowe.

16 lutego na sądeckiej pływalni dzieci będą mogły wziąć udział w pokazie ratownictwa wodnego organizowanym przez WOPR i MOSIR, a 23 lutego na zakończenie ferii zaplanowano sportową Familiadę. W akcję włączył się również Pałac Młodzież organizujący gry i zabawy edukacyjne, gry planszowe, warsztaty taneczne, break dance, gitarowe, plastyczne, akrobatyki sportowej oraz Miejski Ośrodek Kultury oferujący warsztaty teatralne, taneczne i spektakle. Oddział dla dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej zaprasza codziennie na zajęcia w godz: od 11 do 13 . Piecze nad akcją „Bezpieczne Ferie 2018” sprawuje jak co roku stały partner akcji – Komenda Miejska Policji.

Szczegółowy program znajduje się  TUTAJ oraz na poniższym plakacie:

Zapisy na zajęcia przyjmowane są w zarządach osiedli oraz w Biurze Bezpiecznych Ferii przy ul. Lenartowicza-(tel. 18 443 05 19).

fot: pixaby

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.