Gracz Sandecji jednak nie dla Lechii. Prezes nie chce zdradzić do kiedy ma umowę

Brazylijski pomocnik Sandecji Nowy Sącz Thiago Rodrigues de Souza na początku grudnia przebywał w Gdańsku, gdzie przyglądała mu się tamtejsza Lechia, aktualnie siódma siła rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Renault2

Jak udało nam się dowiedzieć temat pozyskania tego 22-letniego zawodnika do zespołu trenera Piotra Stokowca miał upaść (LINK do informacji o zainteresowaniu Thiago przez Lechię). 

ILE WARTA JEST SANDECJA? PONAD 2,5 MILIONA EURO!

Thiago ma na koncie 19 meczów w Fortuna 1 Lidze, w których strzelił 2 gole. W październiku został przez kibiców sądeczan wybrany najlepszym piłkarzem „Biało-czarnych”. Zdobył m.in. piękną bramkę w starciu z Chojniczanką Chojnice. Przed przybyciem do Polski występował w rodzimych klubach z niższych lig.

Czytaj również: ŁUKASZ „BOOM BOOM” PŁAWECKI PO WALCE W NIEMCZECH: „NAPRAWDĘ MOCNY RYWAL”

Portal Transfermarkt.de aktualnie nie wycenia tego piłkarza, ale niebawem powinno się to zmienić.

Długość kontraktu pozostaje tajemnicą

Jak wiadomo w przypadku gdyby jakiś klub zdecydował się jednak na transfer rokującego Brazylijczyka z Sandecji, ważnym aspektem będzie długość jego umowy z sądeczanami. Na pół roku przed zakończeniem kontraktu piłkarz może bowiem porozumieć się z nowym pracodawcą, zaś klub, w którym aktualnie występuje, nie otrzyma z tytułu jego transferu ani złotówki.

Czytaj również: SANDECJA TRACI REKORDOWO DUŻO GOLI [RANKING]

Nikt jednak oficjalnie nie wie do kiedy piłkarz ma ważny kontrakt. Sandecja nie poinformowała o tym w notce po pozyskaniu Brazylijczyka. Postanowiliśmy zapytać o tę kwestię prezesa klubu Artura Kapelkę.

- Lechia przysłała do nas zaproszenie dla Thiago, zgodziliśmy się – potwierdza nasze doniesienia.

Pytany jednak o długość kontraktu zawodnika, nabiera wody w usta.

- Jego umowa z Sandecją jest jeszcze długo, długo ważna – ucina.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.