Gostwica: samochód wpadł do potoku i dachował

Samochód osobowy marki Peugeot 207 zjechał z drogi, wpadł do potoku i dachował. Do zdarzenia doszło w sobotę (11 kwietnia) około godziny 16:40 w Gostwicy w gminie Podegrodzie. 

Gdy służby ratunkowe przybyły na miejsce, kierowca osobówki znajdował się w bezpiecznym miejscu na brzegu i oświadczył, że nie potrzebuje pomocy medycznej.

Strażacy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Brzezna oraz OSP Gostwica zabezpieczyli teren, postawili zniszczone auto na koła i odłączyli w nim akumulator. Okazało się, że z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne, więc spryskano je dyspergentem.

– Uszkodzony pojazd wydobyto na brzeg przy pomocy ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu i przekazano ojcu kierującego. Przybyła na miejsce karetka Pogotowia Ratunkowego objęła opieką medyczną mężczyznę uczestniczącego w zdarzeniu, który po przeprowadzonych badaniach pozostał na miejscu zdarzenia – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.