Nowy Sącz: Młodzi Demokraci chcą mieć wpływ na swoje miasto

Nowy Sącz: Młodzi Demokraci chcą mieć wpływ na swoje miasto

Są młodzi i chcą uczestniczyć w życiu swojego miasta i regionu. Młodzi Demokraci, bo o nich tutaj mowa, oficjalnie rozpoczęli swoją działalność w Nowym Sączu oraz w subregionie sądeckim. Choć programowo najbliżej im do Platformy Obywatelskiej chcą współpracować z każdym, komu leży na sercu dobro Sądecczyzny.

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci sięga swymi początkami 1991 roku – mówi Jakub Skrężyna, przewodniczący świeżo reaktywowanego Koła – Nowy Sącz. – W naszym mieście istniało już wcześniej podobne koło, ale kilkanaście lat temu zawiesiło swoją działalność. Uznałem,  że nadszedł czas, aby je reaktywować.

Choć Jakub Skrężyna ma dopiero 15 lat, udało mu się przekonać kilku zapaleńców i zwrócili się do posła Andrzeja Czerwińskiego z prośbą o wsparcie i patronat.

Bardzo ucieszyła mnie inicjatywa młodych sądeczan – mówi Andrzej Czerwiński. – To ważne, że młodzi ludzie nie myślą jedynie w kategoriach indywidualnych, ale chcą zrobić coś dobrego dla całej wspólnoty. Choć w większości są uczniami, zasady działania demokracji poznają już od najmłodszych lat, biorąc na przykład udział w wyborach na poziomie klasy czy szkoły. Teraz idą o krok dalej.

]Młodzi Demokraci chcą podjąć współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi pozytywnym działaniem.

Interesują nas przede wszystkim młodzi ludzie i ich problemy. Będziemy się starać działać ponad podziałami politycznymi – zapewnia Jakub Skrężyna.

Również Andrzej Czerwiński jest przekonany, że polityczne szufladki mają w takiej działalności mniejsze znaczenie.

To jest znakomita szkoła życia dla młodych ludzi. Uczą się współpracy, merytorycznych dyskusji i argumentacji. Być może niektórzy wybiorą działalność publiczną, ale bez względu na obecne i późniejsze sympatie polityczne, taka działalność to po prostu duża lekcja demokracji w praktyce.

Na razie Młodzi Demokraci  opracowują strategię działania na najbliższe 3 miesiące i zapraszają wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktu.

Jesteśmy dostępni na facebooku, można też się z nami skontaktować poprzez biuro poselskie Andrzeja Czerwińskiego – zachęca Jakub Skrężyna i dodaje, że nowosądeckie koło będzie współpracować z podobnymi oddziałami w całym kraju.

 

Reklama