Gorliczanki z brązem na Mistrzostwach KSM w siatkówce

W ostatni weekend maja w diecezji Pelplińskiej w Tczewie, odbyły się IX Mistrzostwa Polski Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

wsb3

Na zawody przybyło osiem zespołów: po cztery żeńskie i męskie. Swoje reprezentacje miały diecezje katowicka, drohiczyńska, zamojsko-lubaczowska, pelpińska i rzeszowska.

Diecezje Rzeszowską reprezentowała młodzież udzielająca się w parafii świętej Jadwigi w Gorlicach w składzie: kapitan Julka Matyja, Ania Mierzwińska, Patrycja Szlachta, Edyta Wszołek, Iza Niziołek, Monika Kosiba i Paulina Kosiba. Opiekunem grupy był Diecezjalny Duszpasterz Sportowców ks. Dominik Leniart.

Rzeszowianki” najpierw 0:2 przegrały z siatkarkami reprezentującymi diecezję zamojsko-lubaczowską, by zrehabilitować się 2:0 w meczu z diecezją drohiczyńską. Następnym meczem był już ten o awans na szczebel półfinałowy. W tym spotkaniu, po zaciętej walce i tie-breaku, nasze zawodniczki triumfowały 2:1 nad ekipą z Katowic. O brąz zmierzyły się z diecezją drohiczyńską. Mecz trwał dokładnie 38 minut i zakończył się triumfem 2:0!

Dzień zakończyłyśmy wspólnym oglądaniem finału Ligi Mistrzów, a niedziela pozwoliła odetchnąć jodem i zobaczyć wspaniałe polskie Morze Bałtyckie relacjonują „brązowe” medalistki.

W kategorii żeńskiej triumfowały dziewczęta z KSM archidiecezji Katowickiej, drugie miejsce wywalczyło KSM diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, zaś trzecie miejsce przypadło Diecezji Rzeszowskiej. W kategorii męskiej wygrali KSM’owicze z diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej, drugie było KSM diecezji Pelplińskiej a trzecie miejsce przypadło w udziale KSM archidiecezji Katowickiej.

Zawodniczki dziękują tym, bez których pomocy wjazd by się nie odbył: Zarządowi Katowickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, Asystentowi Diecezjalnemu KSM księdzu Tomaszowi Ryczkowi, księdzu proboszczowi parafii świętej Jadwigi w Gorlicach Jerzemu Gondkowi, Pani Poseł na Sejm RP Elżbiecie Zielińskiej, Urzędowi Miasta Gorlice, Regionalnej Fundacji Rozwoju Serce w Kolbuszowej, właścicielom sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Dukielskiej, Ewie i Sylwestrowi Mikrut.

Źródło: UM Gorlice

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]