Będzie koniec dyspensy od udziału w mszy św.

Z powodu pandemii Covid-19 od dłuższego czasu wiernych kościoła katolickiego obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Oznacza to, że mogą uczestniczyć w nabożeństwach np. za pomocą transmisji telewizyjnych, internetowych, czy radiowych, zamiast udawać się do kościołów. Jednak wkrótce nie będzie już takiej możliwości.

Podczas 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 11-12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej, biskupi jednogłośnie postanowili znieść dyspensę, ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiczną w kraju.

Wierni wszystkich diecezji od 20 czerwca znów będą mieć obowiązek osobistego uczestnictwa w mszach świętych w niedziele oraz w święta nakazane.

,,Biskupi wyrażają głęboką łączność z osobami, których dotknęły skutki pandemii. Kierują słowa podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w pomoc potrzebującym, w szczególności służbie zdrowia za oddaną posługę chorym i cierpiącym. Apelują do wszystkich wiernych o postawę wrażliwości i solidarności, a także okazywania wobec potrzebujących zwykłej, ludzkiej dobroci. Zwracają się do wszystkich kapłanów i duszpasterzy, by w czasie zbliżających się wakacji poświęcili hojnie swój czas rodzinom, dzieciom i młodzieży, pozwalając im doświadczyć bliskości Boga, radości Ewangelii i troski Kościoła” – czytamy w Komunikacie z 389. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: KORONAWIRUS RAPORT – 12 czerwca. Dobre wieści z Sądecczyzny

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.