Gorlice. ,,Geniusz z Miasta Światła” Mgr Morsa – na podium konkursu ,,Mural Roku” [ZDJĘCIA]

Gorlice. ,,Geniusz z Miasta Światła” Mgr Morsa – na podium konkursu ,,Mural Roku” [ZDJĘCIA]

Przyciągająca wzrok gorlicka grafika ,,Geniusz z Miasta Światła” przy ul. Wąskiej, została dostrzeżona. Mural stworzony przez sądeckiego artystę Mgr Morsa powstał w ramach projektu ,,Łukasiewicz – polski geniusz”, a początkiem września doceniono go w konkursie przeprowadzonym przez Krajową Izbę Gospodarki Nieruchomościami. W kategorii ,,Mural Roku” grafika zajęła III miejsce.

26 września (wtorek) burmistrz Gorlic Rafał Kukla odebrał od prezesa Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami Marka Urbana nagrodę za zdobycie podium w VII edycji konkursu ,,Inwestycja Roku”.

Nie tylko modernizujemy i remontujemy drogi i infrastrukturę, ale także poprawiamy estetykę miasta i upiększamy wspólną przestrzeń, na co również staramy się pozyskiwać fundusze zewnętrzne. Cieszę się, że te działania zostały dostrzeżone i nasz największy mural otrzymał tak prestiżową nagrodę. Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie – mówi burmistrz Rafał Kukla.

,,Inwestycja Roku” promuje pomysły, które wyróżniają się oryginalnością i nowoczesnością na tle innych projektów. Od pierwszej edycji konkursu nagrodzono 143 inwestycje i 128 uczestników, wśród nich gorlicki mural ,,Geniusz z Miasta Światła”.

 

fot. UM Gorlice

Czytaj też:

Nowożeńcy zamiast kwiatów na swoim ślubie, zebrali datki dla Sądeckiego Hospicjum

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama