Gorliccy policjanci ratowali 54-latka. Nieprzytomny leżał w rowie

Gorliccy policjanci ratowali 54-latka. Nieprzytomny leżał w rowie

policjanci

Nieprzytomny, wychłodzony mężczyzna znajdował się w rowie i częściowo leżał w wodzie. Dzięki interwencji gorlickich policjantów 54-latek mógł otrzymać fachową pomoc.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłą środę (29 marca). Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o osobie, która leży w rowie w miejscowości Dominikowice (gm. Gorlice). Około godziny 5:40 we wskazaną lokalizację udali się asp. Rafał Gryboś i mł. asp. Rafał Florek. Zastali tam mocno wychłodzonego, nieprzytomnego mężczyznę.

Kiedy sprawdzali funkcje życiowe, doszło do zatrzymania krążenia. Reakcja mundurowych była błyskawiczna – wyciągnęli 54-latka z rowu i ułożyli na twardym podłożu, a następnie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Przez kilkadziesiąt minut, do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, walczyli o życie mężczyzny.

Akcja ratunkowa powiodła się – 54-latek odzyskał funkcje życiowe i został przetransportowany do szpitala w Gorlicach. Tego samego dnia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało go do jednego z krakowskich szpitali.

Postawa policjantów jest przykładem odwagi, ale i świadomości noszonego munduru. Hasło „Pomagamy i chronimy” to nie puste słowa, a odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi – podkreślają funkcjonariusze z KPP w Gorlicach.

AKTUALIZACJA: Zmarł mężczyzna, któremu na ratunek ruszyli policjanci z Gorlic

fot.: KPP w Gorlicach


Czytaj też:

Bił i wyzywał swoją partnerkę. Obiecywał, że się poprawi

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama