Gołkowice Dolne. Znaleziono trzy niewybuchy. Saperzy odkryli, że jest ich znacznie więcej

Gołkowice Dolne. Znaleziono trzy niewybuchy. Saperzy odkryli, że jest ich znacznie więcej

niewybuchy znalezione w Gołkowicach

Podczas prac ziemnych przy budowie domu jednorodzinnego w Gołkowicach Dolnych natrafiono na trzy niewybuchy. Kiedy na miejsce przyjechali saperzy, okazało się, że pocisków jest dużo więcej.

Informacja o niewybuchach trafiła do dyżurnego Komisariatu Policji w Starym Sączu 9 czerwca po godzinie 16:00. Na miejsce udali się funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Potwierdzili, że znalezisko to pociski artyleryjskie o długości ok. 50 cm, pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Patrol saperski z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa przyjechał do Gołkowic Dolnych w piątek. Do tego czasu miejsce zabezpieczali mundurowi ze Starego Sącza.

Kiedy saperzy przystąpili do swoich działań, okazało się, że trzy znalezione niewybuchy to nie wszystko. Podczas prowadzonych czynności wydobyli w sumie 17 pocisków artyleryjskich. Wszystkie zabezpieczyli w pojeździe pirotechnicznym i przetransportowali na poligon, gdzie mogli je bezpiecznie zdetonować.

– W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu – przestrzegają sądeccy funkcjonariusze.

 

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Nowy Sącz. Narkotyki w opakowaniu po papierosach

Reklama