Ciekawy fundusz stypendialny. Atrakcyjna praca na kolei

Ciekawy fundusz stypendialny. Atrakcyjna praca na kolei

W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu wznowił rekrutację do klas kolejowych. Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe S.A. współpracując z Zespołem Szkół nr 4 przygotował program stypendialny dla uczniów tych klas. Terminy rekrutacji: Rejestracja kandydatów i składanie wniosków do 21.06.2021 15:00 więcej na https://malopolska.edu.com.pl/kandydat/app/schedule.html

Absolwenci tych klas przed laty, którzy bez problemu zostali przyjęci do pracy na PKP PLK S.A.  powiedzieli nam, że znaleźli interesującą, twórczą, fajną pracę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania głównie w Nowym Sączu. A skończyli klasy o specjalności technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i technik budownictwa kolejowego. Co ciekawe nie byli to tylko młodzi mężczyźni, ale także kobiety. Ukończenie tych klas otworzyło im drogę na studia wyższe, które dofinansuje PKP PLK .

– Myślę, że sporą zachętą do podejścia do nauki w naszym technikum jest ciekawy program stypendialny proponowany naszym uczniom po ukończeniu pierwszego roku nauki na kierunkach kształcenia objętym programem stypendialnym – wyjaśnia Roman Tudaj, kierownik szkolenia praktycznego. – Stypendium wzrasta z roku na rok nauki. Po pierwszym roku można otrzymać stypendium w wysokości 250 zł miesięcznie, a w piątym roku 550 zł miesięcznie. Łączny okres wypłaty stypendium jest nie dłuższy niż 10 miesięcy w roku szkolnym.

Warto zatem zastanowić się nad propozycją Zespołu Szkół nr 4. Ciekawe zajęcia w technikum, zajęcia prowadzone przez pracowników kolei oraz nabyta wiedza sprawia, że zdobyty zawód otwiera atrakcyjną karierę na polskiej kolei.

 

Share on twitter
Share on facebook