Gołkowice Dolne. Zderzyły się cztery samochody

Gołkowice Dolne. Zderzyły się cztery samochody

Do zdarzenia doszło w miejscowości Gołkowice Dolne. Wczoraj wieczorem 21 grudnia br., cztery samochody osobowe zderzyły się ze sobą. Droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Straż została zadysponowana na miejsce o godzinie 20:26.

Po przybyciu na miejsce zastępów okazało się, iż trzy pojazdy marki Ford Focus, Volkswagen Golf oraz VW Sharan pozostawały na jezdni po zdarzeniu, czwarty Peugeot wylądował w przydrożnym rowie. Spośród ośmiu osób, znajdujących się wewnątrz pojazdów podczas kraksy – trzy zostały poszkodowane. Osobę, która utknęła w samochodzie – strażacy ewakuowali na desce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech karetek pogotowia ratunkowego – funkcjonariusze przekazali osoby poszkodowane dla wstępnych badań.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzielenia pierwszej pomocy osobom rannym. W dalszej kolejności zadbali o odpowiednie oświetlenie miejsca wypadku, odpięli klem akumulatorów w pojazdach oraz usunęli samochody na pobocze. Ponadto straż dokonała sorpcji rozlanych płynów i usunęła elementy karoserii z jezdni.

W działaniach, które trwały ponad cztery i pół godziny, brali udział strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Gołkowice Górne oraz OSP Stary Sącz.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Czytaj również: Krużlowa Wyżna. Palił się domek letniskowy