Gmina Limanowa pomoże miastu w odbudowie mostu

Samorząd gminy Limanowa zdecydował, że dofinansuje odbudowę mostu na rzece Łososina,  który jest częścią ulicy Michała Dudka i łączy terytorium zarządzane przez miasto z obszarem gminy. Gmina dołoży do inwestycji 300 tys. zł 

W 2014 przeprawa została uszkodzona przez powódź, jednak komisja powołana przez wojewodę nie przyznała pieniędzy na naprawę szkód. Obiekt nie nadawał się do użytku, więc podjęto decyzję o jego zamknięciu. Z ekspertyzy specjalistów wynika, że most nawet nie kwalifikuje  do remontu, zatem konieczna jest budowa nowego.

Wójt gminy Limanowa – Władysław Pazdan, zaproponował miastu, że gmina weźmie na siebie część kosztów inwestycji.  Limanowscy radni zarezerwowali na ten cel w  miejskim budżecie dokładnie taką samą kwotę – 300 tysięcy złotych.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 2 mln zł. Sam projekt mostu kosztował miasto 70 tysięcy zł. Józef Pilch, gdy zasiadał na stanowisku wojewody małopolskiego obiecał dofinansowanie przedsięwzięcia.

Miasto Limanowa liczy, że uda się zdobyć  z tego źrodła wsparcie będące równowartością 70 % kosztów zadania. Wniosek o taką kwotę trafi niebawem na biurko wojewody małopolskiego – Piotra Ćwika.

fot. google (stan z 2012r)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.