Chełmiecki basen z rwącą rzeką, sauną, solarium, grotą solną i bufetem

Rwąca rzeka, grota solna, sauna, solarium, solanki oraz bufet - takie atrakcje pojawią się w rozbudowanym kompleksie Aqua Centrum Chełmiec. Będzie także duży basen do nauki pływania. Został już wybrany wykonawca inwestycji. 

Renault2

- Odpowiadamy na prośby mieszkańców i użytkowników basenu, które wpłynęły na decyzję wójta o rozbudowie basenu. Wykonana została koncepcja ze wszelkimi uzgodnieniami. Przetarg został ogłoszony 24 maja - mówi Artur Bochenek, zastępca wójta Gminy Chełmiec.

Wykonawca został już wyłoniony.

- Mamy już szczegółową koncepcję. Jest pozwolenie na budowę. Prace mają rozpocząć się w końcówce sierpnia - mówi Artur Bochenek. 

Kompleks ma być gotowy do końca września 2018 r. Rozbudowa basenu wiąże się z wydatkiem rzędu ok. 10 mln zł.

Aqua Centrum cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Korzystają z niego także sądeczanie, o czym pisaliśmy TUTAJ. 

Codziennie basen odwiedza około 500 osób. Po rozbudowie budynek będzie miał przeszło 1800 m2.

Jak zauważa wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, gmina do basenu nie dopłaca.

-  Jest to bardzo rzadkie w skali kraju, żeby taki obiekt komunalny sam się utrzymywał - podkreśla włodarz Chełmca.

Przy okazji konferencji prasowej ,na której poinformowano o inwestycji poruszyliśmy problem jej dostępności.

Jak zauważa nasza czytelniczka, która kiedyś miała kłopot z dostaniem się do basenu, osoby z wózkami dziecięcymi lub niepełnosprawne, mają nie lada problem z pokonaniem schodów.

- Winda owszem jest, ale zamknięta. Nasz wózek w dolnych partiach przypomina raczej rower, jakoś dał radę, ale gdyby chodziło o wózek bliźniaczy bądź inwalidzki to życzę powodzenia - informuje, prosząc o zachowanie anonimowości.

Artur Bochenek zapewnia jednak, że winda działa i że została zamontowana specjalnie z myślą o rodzicach z małymi dziećmi i osobach niepełnosprawnych.

- W każdej chwili można z windy skorzystać. Po to ona jest - zauważa.

Fot. Aqua Centrum Chełmiec

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.