Gmina Łącko: Wandale niszczą toalety przy ścieżce rowerowej. Jeśli będzie tak dalej, obiekty zostaną zamknięte

Gmina Łącko: Wandale niszczą toalety przy ścieżce rowerowej. Jeśli będzie tak dalej, obiekty zostaną zamknięte

Dewastacja mienia gminy Łącko

W gminie Łącko dochodzi do coraz częstszych aktów wandalizmu. W ostatnim czasie zdewastowana została toaleta przy ścieżce rowerowej nad Dunajcem w Łącku. – Próbujemy budować mini strefy aktywności fizycznej, ale nie po to, żeby ktoś to dewastowałzaznacza wójt Jan Dziedzina. 

Gmina coraz częściej otrzymuje zgłoszenia o zniszczonych, uszkodzonych, czy zdewastowanych miejscach i obiektach. Nie ustają akty wandalizmu i niszczenia toalet przy ścieżkach rowerowych nad Dunajcem. To generuje koszty związane z naprawą i pracami porządkowymi. Toalety zostały zniszczone w miniony czwartek, w piątek zostały odremontowane, by w piątek wieczorem lub w sobotę rano, ponownie zostać zniszczone. W przypadku dalszej dewastacji zostaną one zamknięte.

– Chcemy zasygnalizować pewne rzeczy, które nas niepokoją. Nie po to się inwestuje pieniądze publiczne, by ktoś niszczył wspólne dobro. Próbujemy budować mini strefy aktywności fizycznej, ale nie po to, żeby to było zdewastowane. Informujemy o tym społeczeństwo, uczulamy, aby reagować, by upominać i zwracać uwagę i tylko tyle albo i aż tyle – wyznaje w rozmowie z naszą redakcją wójt Łącka Jan Dziedzina.

Jeżeli jesteś świadkiem aktów wandalizmu, to powiadom Policję. Dzięki temu możesz znacznie przyśpieszyć interwencję służb i pomóc w ujęciu sprawców. Dewastacja gmin, czy miasta to nasz wspólny problem. To mieszkańcy ze swoich podatków pokrywają koszty naprawy zniszczonych elementów infrastruktury. Zatem nie bądź obojętny!

Czytaj także: Nowy Sącz. Kup ciasteczko dobra i pomóż Krystianowi! Do wygrania bilety miesięczne

(DSZ)

Fot. Gmina Łącko

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.