Gmina Korzenna. Pijany kierowca uciekał samochodem przez pola

Gmina Korzenna. Pijany kierowca uciekał samochodem przez pola

Kierowca audi spanikował na widok policjantów z Korzennej, patrolujących okolicę w rejonie stacji paliw. Usiłował uciec, wjeżdżając w pola uprawne. Okazało się, że był pijany. 

– Do zdarzenia doszło końcem listopada, w niedzielę przed godziną 23. Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna przyspieszył, a następnie zjechał z drogi powiatowej i skierował się w stronę pól. Policjanci ruszyli za nim używając sygnałów świetlno-dźwiękowych, jednak mężczyzna jechał dalej. Uciekając po terenach rolnych, wrócił na drogę gminną, gdzie doszło do zatrzymania – relacjonuje podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Jak dodaje policjantka, od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty.

Mężczyzna karany będzie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu. Ucieczka przed policją i niezatrzymanie się do kontroli mimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych po zmianach w kodeksie karnym od czerwca 2017 roku stanowi przestępstwo. Grozi za nie od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

W związku z tym, że to nie jedyny pijany kierowca w ostatnim czasie, mundurowi przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) jest wykroczeniem, za które grozi grzywna w wysokości do 5000 zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych.

Natomiast prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Konsekwencją może być grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł.

Ponadto, jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości spowoduje wypadek, w którym są ciężko ranni lub ofiary śmiertelne, trafi do więzienia na minimum 2 lata, a kara nie będzie mogła być zawieszona. W takim przypadku sąd może orzec też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.