Gmina Grybów. Zdobyła 16 punktów karnych w dwie minuty [nagranie]

16 punktów karnych w dwie minuty zdobyła młoda kierująca, którą zatrzymali policjanci działający w ramach sądeckiej grupy SPEED. Wykroczenia kobiety nagrał wideorejestrator, ale nadmierna prędkość to nie wszystko, co miała na sumieniu.

Funkcjonariusze jechali nieoznakowanym radiowozem za kierującą BMW. Kobieta nie stosowała się do znaków ograniczenia prędkości i jadąc wąską drogą przy ograniczeniu 40 km/h, miała osiągnęła prędkość 90 km/h, a później przy ograniczeniu 50 km/h miała na liczniku 112 km/h. Tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Sytuacja ta miała miejsce 19 listopada w gminie Grybów.

Policjanci zatrzymali kierującą do kontroli. Nadmierna prędkość nie była jej jedynym przewinieniem. Kobieta została ukarana mandatem za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wykonywanie nieprawidłowych manewrów oraz zły stan techniczny samochodu. Okazało się, że BMW, które prowadziła, nie było dopuszczone do ruchu. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierująca otrzymała 16 punktów karnych.

Jak tłumaczy podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Pracowa KMP w Nowym Sączu, nadmierna prędkość to zagrożenie nie tylko dla podróżujących pojazdem, ale i dla innych uczestników ruchu. Każda dodatkowa ,,kreska” na prędkościomierzu samochodu może zmniejszyć szanse na przeżycie pieszego w przypadku potrącenia.

Każdy może poinformować Policję o miejscu, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, albo wysłać zarejestrowany materiał filmowy z nieodpowiednim zachowaniem innego uczestnika ruchu na adres mailowy: [email protected] Funkcjonariusze sądeckiej grupy „SPEED”, cyklicznie prowadzą wzmożone działania kontrolne w odpowiedzi na sygnały docierające od mieszkańców regionu.

– Policjanci ruchu drogowego sądeckiej komendy, którzy wchodzą w skład grupy SPEED codziennie patrolują drogi miasta i powiatu. Ich głównym zadaniem jest walka z przejawami agresji na drodze oraz łamaniem przepisów przez kierujących. Z takimi rażącymi naruszeniami policjanci spotykają się niemal codziennie – najczęściej, także na Sądecczyźnie, jest to jazda z nadmierną prędkością, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych i każdego roku generuje ponad 1/3 wszystkich ofiar wypadków w Polsce – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.