Gmina Chełmiec przyznała "Złote Ziarno" pięciu sądeckim firmom

Wiśniowski Sp. z o. o. S.K.A., Fabryka Okien "DAKO" Sp. z o. o., Zakłady Mięsne "Szubryt", Jaw Trans Usługi Transportowo - Budowlane oraz Kopalnie Surowców Skalnych "Klęczany" Sp. z o. o. - to przedsiębiorstwa, którym Gmina Chełmiec przyznała dziś (poniedziałek, 18 września) statuetki "Złotego Ziarna" i jednocześnie tytuły "Zasłużony dla Gminy Chełmiec".

Pomysł przyznawania takiej nagrody zrodził się trzy lata temu.

 

- Już wtedy dawaliśmy takie statuetki działaczom społecznym, osobom związanym z kulturą, zasłużonym dla gminy. Było pięć takich statuetek. W tym roku powtórzyliśmy edycję. To stosunkowo rzadkie wyróżnienie. Nagroda ta przyznawana jest osobom wybitnym, które rzeczywiście zrobiły coś dla gminy Chełmiec. W tym wypadku jest to edycja związana z przedsiębiorcami - mówi wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

- Chcemy podziękować za to, że tworzą tutaj miejsca pracy, płacą dość dużo podatków. Głównym kryterium przyznania tej nagrody była wysokość wpłacanych do gminy podatków. Uważam, że przedsiębiorcy to ważni ludzie, bo dzięki nim mieszkańcom naszej gminy się lepiej żyje. Pieniądze wpływają do budżetu i dzięki tym pieniądzom możemy budować w naszej gminie nowe obiekty - dodaje wójt.

- Jest to pierwsze wyróżnienie od Gminy Chełmiec, jakie dostałem. Na pewno jest ważne, motywuje do dalszej pracy na terenie gminy. Od początku tak działamy i staramy się nie przenosić biznesu w inne miejsca, choć kuszą nas wójtowie okolicznych gmin. My jednak się trzymamy naszej gminy Chełmiec i tu chcemy robić interesy. Urzędnicy gminni we wszystkich sprawach formalnych są nam pomocni i życzliwi i przede wszystkim działają energicznie - twierdzi jeden z laureatów "Złotego Ziarna" Andrzej Wiśniowski.

Fot. Agnieszka Małecka 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.