Spartakida Miast Partnerskich: sądeczanie pokonali Czechów i Słowaków

Spartakida Miast Partnerskich: sądeczanie pokonali Czechów i Słowaków

Dwustu zawodników z pięciu miast Polski, Słowacji i Czech wzięło udział w Spartakiadzie Miast Partnerskich, która odbyła się w miniony weekend w naszym mieście. Rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, pływackich oraz w turnieju siatkówki. W klasyfikacji generalnej Nowy Sącz zdecydowanie pokonał konkurentów, wyprzedzając Preszow i Połaniec. Kolejne miejsca przypadły Starej Lubowli i Vsetinie.

– Bardzo się cieszymy z waszej wizyty w Nowym Sączu i dzielnego udziału w zawodach międzynarodowych – mówi Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta. – Jak wiecie, tą tradycję zawodów kontynuujemy od ponad dwunastu lat. To już kilka pokoleń. Przed wami cała kariera sportowa. Poprzez swój udział daliście dowód zaangażowania, wytrwałości, woli walki w atmosferze rywalizacji fair play.

Zmagania zawodników odbywały się na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Obecny podczas finału Spartakiady Miast Partnerskich Ľuboš Tomko – primator Starej Lubowli w imieniu wszystkich zawodników podziękował za gościnę w Nowym Sączu. Jednocześnie zapowiedział, że kolejna 13. Spartakiada Miast Partnerskich odbędzie się w Starej Lubowli.

fot. www.nowysacz.pl

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.