Głębokie. Dziś w nocy zmarł ks. Ryszard Rutkowski, proboszcz parafii w gminie Piwniczna

Głębokie. Dziś w nocy zmarł ks. Ryszard Rutkowski, proboszcz parafii w gminie Piwniczna

ks. Ryszard Rutkowski, nie żyje, zmarł, Głębokie, parafia

Dziś w nocy zmarł nagle ks. proboszcz Ryszard Rutkowski z Parafii i Kościoła Trójcy Przenajświętszej w miejscowości Głębokie (gmina Piwniczna-Zdrój). W sierpniu tego roku miał przejść na emeryturę.

Ks. Ryszard Rutkowski przebywał w parafii od 2003 roku. Święcenia odbyły się 28 maja 1978 roku. Został proboszczem po księdzu Zygmuncie Kabacie.

– Wprowadzenie ciała śp. Zmarłego do kościoła parafialnego w Głębokiem w środę (15 marca) o godz. 15.30, po czym Msza św. żałobna o godz. 16.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Głębokiem we czwartek (16 marca) o godz. 15.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu – informuje diecezja tarnowska.

Urodził się 2 stycznia 1953 roku w Przecławiu, jako syn Antoniego i Eleonory z d. Drogoń. Pochodził z parafii pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie. W 1972 roku złożył egzamin dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Następnie po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 28 maja 1978 roku w Tarnowie. Z dniem 23 sierpnia 2003 roku objął urząd proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem. Ponadto pełnił obowiązki wicedziekana oraz dekanalnego duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Piwniczna, dekanalnego referenta ds. misji oraz dekanalnego wizytatora nauki religii w dekanacie Dębica-Wschód, a także w latach 1995-2000 członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1992 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1996 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W roku 2021 został obdarzony godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu – dodaje diecezja tarnowska.

Czytaj także: Zmarł ks. Władysław Kiełb. Pracował też w naszym regionie

Fot: Diecezja Tarnowska

Share on twitter
Share on facebook