Gdy trwa Majówka na Bukowcu i Rajd Nietoperza, deszcz nikomu nie straszny [zdjęcia]

Kiepska pogoda nie zraziła uczestników tradycyjnej Majówki na Bukowcu oraz rowerzystów biorących udział w tak zwanym Rajdzie Nietoperza. Na starcie przejazdu stanęło około 70 młodszych i starszych osób z gminy Korzenna, ale też z Grybowa czy z Nowego Sącza. Nie zważając na deszcz, pokonali dość trudną, bo pełną wzniesień trasę z Korzennej do Bukowca.

Renault2

Majówka rozpoczęła się w piątek o godzinie 13:30 w drewnianym, zabytkowym kościółku w Bukowcu. Następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej.

O godzinie 14:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta i mniej więcej o tej samej porze spod stadionu w Korzennej wyruszyli uczestnicy przejazdu rowerowego pod nazwą ,,Rajd Nietoperza". Chętnych na wyprawę na dwóch kółkach nie zabrakło mimo deszczowej aury.

- Miałam wątpliwości, czy jechać w taką pogodę, ale nie żałuję, że się wybrałam - przyznaje Magda Martuszewska z Korzennej, która pokonała trasę wraz z grupką znajomych. - Brałam udział w Rajdzie Nietoperza drugi raz. Było dość ciężko ale nie aż tak, żeby nie udało się dojechać. 

Przemierzenie na rowerze odcinka z Korzennej do Bukowca trwa około godziny. Jedni docierają szybciej, innym potrzeba znacznie więcej czasu, jednak nikt nie musi się śpieszyć. - Nie ma znaczenia, który przyjedziesz na metę - wyjaśnia Magda. Nagrodą dla uczestników jest udział w loterii fantowej, niezapomniane wrażenia oraz duma z przezwyciężenia własnych słabości.

Na miejscu chętni mogli wysłuchać prelekcji na temat przyrodniczych i kulturowych ciekawostek gminy Korzenna, a także dowiedzieć się więcej na temat podkowców, czyli nietoperzy licznie zamieszkujących Bukowiec. Na głodnych czekały specjały kuchni regionalnej, a atrakcją były występy laureatów Konkursu Piosenki Turystycznej ,,Wsiąść do pociągu byle jakiego".

Poniżej spora galeria zdjęć autorstwa Pawła Biskupa.

fot. Paweł Biskup

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.