GAIA MOBILIJ. Muzyka świata z Italii w SŁOWIKU [ZAPOWIEDŹ]

GAIA MOBILIJ. Muzyka świata z Italii w SŁOWIKU [ZAPOWIEDŹ]

W imieniu Michała Chojeckiego, czyli Koncerty na dworze/polu, a także kawiarni „Spóźniony Słowik”, zapraszamy na kolejne niecodzienne muzyczne wydarzenie, które już wkrótce wybrzmi w tym miejscu. Tym razem będzie to koncert córki wiatru, czarodziejki i innowatorki, którą przygnało tu z nie tak dalekiej Italii. Nazywa się GAIA MOBILIJ i 18 kwietnia (tj. czwartek) o godzinie 19:00 wystąpi ze swoim repertuarem z bezgranicza electrodisco, folk i world music. Przybywajcie!

GAIA MOBILIJ to włoska artystka i multiinstrumentalistka. Śpiewa i gra na pianinie, akordeonie, lirze kalabryjskiej, ukulele i perkusji. Urodziła się we Włoszech, gdzie ukończyła studia w klasie fortepianu. Sukcesywnie uczyła się gry na akordeonie jako samouk i kształciła się pod okiem akordeonistów cygańskich z Europy Wschodniej. Entuzjastka muzyki etnicznej, poświęciła się badaniu muzyki i instrumentów z kilku obszarów Morza Śródziemnego, w tym liry kalabryjskiej. Zgłębia muzykę różnych tradycji, w tym muzykę cygańską Europy Wschodniej, tradycyjną muzykę południowych Włoch oraz muzykę kolumbijską i południowoamerykańską.

Jest założycielką, liderką i główną kompozytorką włoskiego projektu muzycznego TALUNA (2011-2016), z którym koncertowała we Włoszech, USA, Meksyku, Kanadzie i Ameryce Środkowej, uczestnicząc także w nocach Womex na festiwalu SXSW w Austin (USA) i New York Gypsy Festival . W 2012 roku w Turynie nagrali album EXPER, a większość pochodzących z niego piosenek została napisana i zaaranżowana przez Gaię. Na swoim osobistym albumie DISAD’TTATA, ukończonym w listopadzie 2017 roku, współpracowała z międzynarodowymi artystami z południowych Włoch, Indii, Meksyku i Bliskiego Wschodu. Album zarejestrowano w wielu miejscach, począwszy od domów i podwórek, na profesjonalnych studiach nagraniowych kończąc.

W związku z zapowiedzią mamy dla Was bonus w postaci BŁYSKAWICZNEGO KONKURSU, w którym zgarnąć można dwie pojedyncze wejściówki na koncert GAI MOBILIJ. Co należy zrobić? Wystarczy, że udostępnisz i polubisz nasz post FB z informacją o wydarzeniu i poczekasz chwilkę. Wyniki konkursu podamy wkrótce, a dokładnie we środę o godzinie 20.00. To wtedy nasza redakcyjna maszyna losująca wskaże nazwiska szczęśliwców, z którymi skontaktujemy się za pośrednictwem wiadomości prywatnej w aplikacji Messenger!

 

 

Koncert GAIA MOBILIJ

18.04.2024 | czwartek | 19:00

SPÓŹNIONY SŁOWIK, ul. Długosza 10, Nowy Sącz

Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu wydarzenia

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/330640039875791

Link do YT Gaia Mobilij: www.youtube.com/user/gaiamobilij

Link do FB Gaia Mobilij: www.facebook.com/mobilijgaia

Foto: Koncerty na dworze/polu, Spóźniony Słowik

Będzie się działo!

Reklama