Fyda z prawie 90% poparciem. Komitet PiS z czwartym wynikiem

Paweł Fyda po raz kolejny został burmistrzem Grybowa. Będzie to jego druga kadencja. W tegorocznych wyborach samorządowych, tak samo jak wójt Nawojowej i burmistrz Muszyny, nie miał kontrkandydata, ale to wcale nie oznaczało, iż wygrał jeszcze przed wyborami. Aby ponownie został gospodarzem miasta, mieszkańcy musieli zagłosować ,,za” jego kandydaturą, wstawiając krzyżyk w kratce przy słowie ,,Tak”.

Fyda wystartował z KWW ,,Mój Nowy Grybów”. W 2014 roku zwyciężył w II turze z ówczesnym burmistrzem Piotrem Piechnikiem, uzyskując wynik 56.79%. W tym roku obecnego włodarza ostatecznie poparło 2361 osób, co stanowiło 88,73% wszystkich głosów. Przeciwko jego kandydaturze było 300 osób.

To właśnie kandydaci startujący do rady miasta z jego komitetu cieszyli się największym zaufaniem. Łącznie otrzymali 1016 głosów, co daje poparcie na poziomie 49,98%. 447 osób zdecydowało się postawić na osoby z list KWW ,,Bezpartyjni Samorządowcy” – co dało drugi wynik wśród komitetów. Trzecie miejsce zajął KWW ,,Miasto Grybów – wspólny cel” (12,79%). Czwarty wynik uzyskał KWW Prawo i Sprawiedliwość (11.17%). Na ostatnim miejscu uplasował się KWW Antoniego Motyki ,,Mała Ojczyzna” (4.08%).

Poniżej wyniki wszystkich kandydatów starających się o mandat radnego.

Fot. UM Grybów

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.