Funkcjonariusz Motor wywęszył zaginioną 97-latkę

Funkcjonariusz Motor wywęszył zaginioną 97-latkę

Motor

Czworonożny funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach po raz kolejny spisał się na medal. To nie pierwszy raz, gdy pies o imieniu Motor udowodnił, że ma naprawdę niezłego nosa. Jest nieocenioną pomocą w przypadku poszukiwań zarówno zaginionych osób, jak i sprawców przestępstw. Tym razem pomocy potrzebowała 97-letnia kobieta.

13 kwietnia jeden z członków rodziny zgłosił zaginięcie mieszkanki Gorlic. Na poszukiwania 97-latki od razu ruszyło kilkunastu policjantów. Pomagał im w tym dron oraz prawdziwy specjalista w tej dziedzinie – patrolowo-tropiący pies służbowy.

Motor bardzo szybko podjął trop i po przejściu kilkuset metrów od ostatniego znanego miejsca pobytu zaginionej osoby, zaprowadził funkcjonariuszy do posesji na terenie gminy Łużna – relacjonują gorliccy funkcjonariusze.

Policjanci sprawdzili znajdujące się na miejscu wskazanym przez psa budynki i znaleźli tam zaginioną seniorkę.

Czworonożny funkcjonariusz wraz ze swoim przewodnikiem mł.asp. Ireneuszem Jędrzejowskim na co dzień pełnią służbę w Komisariacie Policji w Uściu Gorlickim. To nie pierwszy raz, gdy Motor odnalazł zaginioną osobę. O jednej z takich sytuacji pisaliśmy TUTAJ. Co więcej, w ciągu kilku lat swojej służby doprowadzał też policjantów do sprawców przestępstw, jak choćby do podpalacza.

– Motor uczestniczy także często wspólnie ze swoim przewodnikiem w codziennej służbie patrolowej oraz przy zabezpieczeniu różnych wydarzeń na terenie powiatu gorlickiego – zaznaczają przedstawiciele KPP w Gorlicach.

fot. KPP w Gorlicach

Reklama