6 konwojów i pomoc dla Ukrainy warta 2 miliony złotych

6 konwojów i pomoc dla Ukrainy warta 2 miliony złotych

Przedsiębiorcy, urzędy, szkoły z Sądecczyzny i z całej Polski włączyły się w organizowaną przez sądecką Fundację Pomyśl o Przyszłości akcję pomocy dla Ukrainy. Przedsięwzięcie na niespotykaną dotychczas skalę trwa! Do grona dobroczyńców możesz w każdej chwili dołączyć i Ty.

– Potrzeby są duże i wciąż pojawiają się nowe, dlatego odpowiadamy na potrzebę kompleksowych działań, zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce – mówi wiceprezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości pan Jakub Zapała i podsumowuje to, co udało się zrobić od pierwszych dni

Fundacyjna pomoc polega w głównej mierze na wysyłce transportów humanitarnych, zawierających najpotrzebniejsze artykuły m.in. środki higieniczne, spożywcze i materiały opatrunkowe.

Grono wspierających wciąż się powiększa, na ten moment są to:  Gold Drop, Szubryt, Maspex, Cechini, Huzar, Euro-Cash, Konspol, Owoc Łącki, Gosdrop, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej, Muszynianka, Piwniczanka, Prospona, George, Martes Sport, Corlido i Cargill, Urząd Miasta Chorzów, Urząd Miasta Tuchów, Zespół Szkół i Placówek pn. Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących.

Wartość pomocy humanitarnej od wybuchu wojny to blisko dwa miliony złotych.

Wszystkie konwoje (a było ich już 6) zostały zrealizowane przez firmę FAKRO, która udostępniła nieodpłatnie swoje samochody oraz oddelegowała kierowców, którzy podjęli się wyzwania. Sądecki producent okien dachowych zaangażował do pomocy swoich pracowników w Ukrainie, którzy zajmują się dystrybucją darów do najbardziej potrzebujących.

Widząc napływ osób uciekających do naszego kraju przed okrucieństwem niesionym przez rosyjską armię, Fundacja uruchomiła szereg działań pomagających uchodźcom wojennym przebywającym już w Polsce. Zakres oferowanej pomocy obejmuje m.in. kwaterowanie w  hotelach, pensjonatach oraz domach pracowników Fakro.

Znaleźliśmy dach nad głową dla około 200 osób, a ich transportu, nierzadko niebezpiecznego, podejmowali się pracownicy Fakro. Po zapoznaniu się z potrzebami przybyłych osób, zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy codziennego użytku, wśród których znalazły się ubrania, buty i artykuły higieniczne. Staramy się im pomóc w aklimatyzacji na wiele sposobów. Jednym z naszych najnowszych pomysłów jest organizacja aktywizujących warsztatów kulinarnych, podczas których panie Ukrainki przekazują tajniki lepienia pierogów. Pragnąc wnieść trochę radości i światła w codzienność naszych gości zorganizowaliśmy dla nich wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, podczas której zostali zaznajomieni z historią tego niezwykłego miejsca. Po pozytywnym odbiorze takiej formy integracji, planujemy w najbliższej przyszłości kolejną  wycieczkę, tym razem do Niedzicy – opowiadają organizatorzy akcji.

Fundacja zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do inicjatywy. W tym celu uruchomiono zbiórkę funduszy na sfinansowanie różnych form pomocy. Służy do tego celu konto Fundacji Pomyśl o Przyszłości PKO BP 55 1020 2892 0000 5702 0653 4012. Datki przeznaczone na pomoc dla Ukrainy należy oznaczyć tytułem przelewu:  „Pomoc Ukrainie”.

Pieniądze są na bieżąco przeznaczane na pomoc humanitarną wysyłaną do Ukrainy oraz na potrzeby ukraińskich rodzin goszczących w naszym regionie.

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.