Florynka: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na pomoc mężczyźnie z udarem

Około godziny 13.00 do miejscowości Florynka zostały skierowane służby ratunkowe, w tym straż pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu okazał się, że pomocy potrzebuje starszy mężczyzna, który dostał udaru. Jego stan był na tyle poważny, że zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

– Nasi strażacy zostali natychmiast skierowani do zabezpieczenia lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – powiedział w rozmowie z naszą redakcją dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Mieszkaniec Florynki został przewieziony karetką na boisko sportowe obok szkoły podstawowej, gdyż tam mógł bez problemu lądować śmigłowiec i przejąć pacjenta. W akcji ratunkowej brali udział strażacy z OSP Florynka, JRG1 PSP w Nowym Sączu, ZRM oraz LPR.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, początkowo mężczyzna miał być przetransportowany do tarnowskiego szpitala, jednak finalnie trafił do sądeckiej placówki.

Fot. OSP Florynka/
NS

Fot. OSP Florynka/
NS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.