Firma Wiśniowski: Przyszłość należy do młodych

Firma Wiśniowski: Przyszłość należy do młodych

Wiśniowski, Szkoła Praktyk, Konkurs

DTS YOUNG. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chełmcu zajęli pierwsze miejsce w konkursie „Zawodowa współpraca”, którego organizatorem była Szkoła PRAKTYK w Wielogłowach. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w poniedziałek, w siedzibie firmie Wiśniowski. Nie mogło nas tam zabraknąć.

Konkurs „Zawodowa współpraca” był przeznaczony dla klas ósmych z naszego regionu. Na ulotce informacyjnej czytamy: „Konkurs polega na przygotowaniu projektu związanego z podtrzymywaniem dobrych relacji klasowych w dobie pandemii i edukacji zdalnej. Zadanie realizuje zespół klasowy pod kierunkiem wychowawcy.” 

Na galę rozdania nagród do firmy Wiśniowski przybyli przedstawiciele wszystkich szkół zaangażowanych w projekt. Na początku na gości czekał poczęstunek. Następnie wysłuchaliśmy prezentacji o firmie Wiśniowski pt. „Przyszłość należy do młodych” (czyta również „Nastała era kompetencji„) oraz krótkiego wykładu Agnieszki Opoki na temat proaktywności. Jednak najbardziej oczekiwaną chwilą było ogłoszenie wyników konkursu.

Nadesłane prace były na bardzo wysokim poziomie, jednak zwycięzca może być tylko jeden – klasa 8a ze Szkoły Podstawowej w Chełmcu. II miejsce zdobyła klasa 8a ze Szkoły Podstawowej w Wieloglowach, natomiast III miejsce – klasa 8b również ze Szkoły Podstawowej w Wieloglowach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie zwycięzcom. Ich pracę mieliśmy możliwość obejrzeć podczas gali. Zaprezentowali filmik, w którym wspólnie zajmowali się porównywaniem ofert szkół średnich w Nowym Sączu. Zawarli w nim również swoje przemyślenia i odczucia związane właśnie z wyborem szkoły średniej. Okazuje się, że podjęcie decyzji wcale nie jest proste – ósmoklasiści rozpoczynają przecież nowy etap w swoim życiu. 

Zobacz zwycięski film!

Zachęcamy również do przeczytania artykułu, w którym DTS jako pierwszy odwiedza nowe budynki firmy Wiśniowski. – głównego partnera szkoły PRAKTYK. Czytaj TU.

Logo DTS Young

Magdalena Koc

Fot. Magdalena Koc

Share on twitter
Share on facebook