Filip Pławiak nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Filip Pławiak nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Filip Pławiak – aktor filmowy i teatralny urodzony w Nowym Sączu. Maturę zdał w II LO w Nowym Sączu. W trakcie nauki w liceum szlifował swój talent aktorski w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Wyższą Szkołę Filmową i Teatralną w Łodzi ukończył w 2012 r. Od tego czasu nieprzerwanie występuje w teatrze i filmach. Na swoim koncie  ma ok. 30 ról filmowych. Zagrał m.in. w „Czerwonym pająku”, „Wołyniu”, „Prostej historii o morderstwie”, „Listach do M”.

W 2022 r. ukazały się filmy z jego udziałem: „Śubuk” (rola Darka), „Orzeł. Ostatni patrol” (rola podporucznika Jerzego Sosnowskiego), serial „Chyłka” (rola Kordiana Zordona Oryńskiego) oraz „Planeta singli. Osiem historii” (podwójna rola Rafał/ksiądz Robert). Aktualnie można go zobaczyć w spektaklu teatralnym „Oszuści” w reżyserii Jana Englerta.

ODDAJ SWÓJ GŁOS!

V edycja Rankingu im. Danuty Szaflarskiej Genialni Lokalni Globalni - GŁOSOWANIE Publiczności. Dziennie można oddać jeden głos. Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Głosowanie trwa od 16 lutego (godz. 00:01) do 5 marca (godz. 23:59).

Share on twitter
Share on facebook