Filip Mordarski poprawił 27-letni rekord

To co się stało w Bochni podczas Mistrzostw Małopolski Młodzików (10-13 lat) i Memoriału Jana Kota w pływaniu przejdzie z pewnością do historii. Nowosądecki pływak z STP Nowy Sącz Filip Mordarski poprawił 27-letni rekord Okręgu na 200 m stylem dowolnym. Od niedzieli wynosi 2.02,19.

To nie jedyny tak dobry wynik Filipa Mordarskiego, który jest synem znakomitego przed laty zawodnika w C-1 Ryszarda. Sądeczanin poprawił też wynik na 100 m stylem zmiennym 1.04,07, który miał już 12 lat. Był bliski złamać rekord na 400 m stylem dowolnym, ale jeszcze brakuje mu 0,5 sek.

– Pojechaliśmy do Bochni w 14 – osobowym składzie pod okiem trenerów Jacka Michałowskiego i Tomasza Jasiurkowskiego – mówi prezes MKS STP Nowy Sącz Marek Ruchała. – To były bardzo udnae zawody, bo nasi zawodnicy wypływali 20 medali, w 13 złotych, ale z nich 6 zawisło na szyi Filipa Mordarskiego. Warto podkreślić, że został on uznany Najlepszym Zawodnikiem w kategorii 13 la. Jedną z wielu nagród, jakie otrzymał za swoje wyczyny Filip była hulajnoga z kaskiem, która sprawiła mu wiele radości.
Również inni sądeccy pływacy mogą pochwalić się bardzo dobrymi startami. Najmłodszy z nich Adrian Ruchała wypływał indywidualnie 3 złote medale i został uznany Najlepszym Zawodnikiem w kategorii 10 lat. Jego kolega Wojciech Nowak dwa razy stanął na 3 miejscu podium, a jeden raz brąz odebrał Maksymilian Miczołek. Udanie startowała Zuzanna Piętka, która zdobyła 1 złoty medal i 2 brązowe.
W drużynowych konkurencjach ekipa STP 5 razy stawała na podium. Młodsza sztafeta STP 11 w składzie Leśniak Franciszek, Mółka Mateusz, Miczołek Maksymilian, Ruchała Adrian dwa razy wygrała w rywalizacji 4×50 m stylem zmiennym zmiennym i 4×100 m stylem dowolnym, a na drugim chłopcy byli w konkurencji 4×50 m stylem dowolnym.
Drużyna STP 13 w składzie Mółka Bartosz, Filip Mordarski, Piotr Nowak i Wojciech Nowak wygrała w konkurencji 4×50 m stylem zmiennym, była druga w rywalizacji 4×50 m stylem dowolnym.