Festiwal talentów: „Bo z nami jest wesoło” [FILM, ZDJĘCIA]

Festiwal talentów: „Bo z nami jest wesoło” [FILM, ZDJĘCIA]

SOSW

Na nowosądeckim Rynku, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uroczyście zapoczątkowali cykl imprez integracyjnych. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty oraz umiejętności pod hasłem: „Bo z nami jest wesoło”.

Występy artystyczne, różnego rodzaju wystawy i festiwal talentów prezentowanych przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu, to nie jest nowość. Nie zawsze jednak towarzyszy temu otwarta przestrzeń wokół sądeckiego Ratusza, a także liczna publiczność zgromadzona w Rynku.

– Mamy wielu wspaniałych młodych artystów, których chcemy zaprezentować nieco szerszej publiczności. Pragniemy, aby mieszkańcy Nowego Sącza mogli ich zauważyć. Poznać twórczość, a także całą bogatą paletę uzdolnień i talentów. Mają oni swoje pasje, wspaniale odnajdują się artystycznie na scenie i dobrze przy tym się bawią – powiedziała Sylwia Konopka, dyrektor SOSW w Nowym Sączu.

W programie imprezy znalazły się między innymi wystawa prac malarskich i fotograficznych, a także twórczość pod patronatem Mariusza Brodowskiego, czyli popularnego Mgr Morsa. Dla młodych artystów wystąpiła również wokalistka Eva Novel. Całość wydarzenia przebiegała w tanecznej i muzycznej atmosferze, przy udziale grupy animatorów.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Sączu aktywizuje swoich podopiecznych w wielu aspektach codziennego życia. Wspomniane zaangażowanie artystyczne, to tylko jedna z jego form, bo na liście przedsięwzięć są między innymi wydarzenia o charakterze ekologicznym.

Film / Foto: DTS24

Czytaj także: Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej [ZDJĘCIA]

 

Reklama