Festiwal Supportów zakończony! Edyta Górecka nagra płytę

Festiwal Supportów zakończony! Edyta Górecka nagra płytę

No i stało się! Zwycięzcą trzeciej edycji Festiwalu Supportów, organizowanego równolegle z koncertami gwiazd w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury, została Edyta Górecka ze swoim zespołem. Wygrała nie tylko 40 tysięcy na nagranie płyty, ale przede wszystkim szansę na rozwój kariery muzycznej. 

Edyta miała szansę wystąpić przed legendami polskiej sceny muzycznej m.in. Grzegorzem Turnauem, czy zespołem Perfect. Oczarowała publiczność swoimi utworami jak ,,Sierpień”, czy ,,Mitologiczne Miasta”. Poniżej teledysk młodej artystki.

Do udziału w trzeciej edycji Festiwalu Supportów zgłosiło się ponad 300 zespołów, a spośród nich komisja wybrała 10 najlepszych grup. Następnie, każdy z zespołów dał koncert w krakowskich Fortach Kleparz. Jury wraz z internautami wybrało 6 grup, które przeszły do kolejnego etapu rywalizacji. Zespoły wzięły później udział w warsztatach w Muzycznej Owczarni, a efekty ich pracy mieliśmy okazję oglądać podczas festiwalu Krynica Źródłem-Kultury.

Decyzją internautów do finału miały trafić dwa najlepsze supporty. Doszło jednak do remisu i w piątek, 23 lutego, na krynickiej scenie wystąpiły trzy grupy: Edyta Górecka z Krakowa, Seven on Seven z Katowic oraz kolejny krakowski zespół, czyli LET – Live Electro Therapy.

Drugie miejsce i zaproszenie na Warsztaty w Muzycznej Owczarni otrzymał zespół Seven on Seven, których możecie posłuchać poniżej.

Trzecie miejsce zajął zespół z Krakowa LET – Live Electro Therapy z charyzmatyczną Kasią Molendą na czele. Posłuchajcie jej coveru utworu ,,Kocham Cię Kochanie Moje” zespołu Maanam.

***
Support to artysta lub zespół, który rozgrzewa publiczność przed występem gwiazdy. Jest to zadanie dość trudne, gdyż każdy z niecierpliwością oczekuje na swoich idoli. Jednak dla młodych muzyków jest to doskonała szansa na zaprezentowanie się szerszej publiczności. W ten sposób zaczynali najwięksi, jak Perfect, T-LOVE, czy Kazik Staszewski. Festiwal Supportów ma za zadanie wyłonić najlepsze, najciekawsze i najbardziej obiecujące zespoły.

 

Share on twitter
Share on facebook