Na urlopie uratował życie człowieka. Funkcjonariusz KOSG znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie

Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ocalił ludzkie życie. Będąc na urlopie wypoczynkowym  przypadkowo natknął się na sytuację, w której zagrożone było ludzkie życie. Udzielił starszemu mężczyźnie pomocy  zanim na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego. Gdyby nie jego szybka reakcja, mogłoby dojść do tragedii.

Do zdarzenia doszło przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. Senior nagle stracił przytomność i upadł. Zdezorientowani  przechodnie nie wiedzieli jak się zachować.

KorzennaW2020

Na szczęście znalazła się osoba, która zareagowała natychmiast udzielając fachowej pierwszej pomocy. Funkcjonariusz KOSG, który jest również czynnym ratownikiem medycznym, bez chwili zastanowienia przystąpił do działania tym ratując zdrowie i życie człowieka.

Mężczyzna po udrożnieniu dróg oddechowych zaczął oddychać i odzyskał przytomność. Gdy zaczął rozmawiać z funkcjonariuszem, wszyscy świadkowie zdarzenia odetchnęli z ulgą. Dlszej pomocy udzielił już przzybyły na miejsce personel medyczny.

fot: KOSG

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.