Ferie za pasem! Szykujemy się na zimowe wakacje!

Ferie za pasem! Szykujemy się na zimowe wakacje!

Od poniedziałku, 17 stycznia uczniowie z pięciu województw rozpoczną zimowy wypoczynek. Jako pierwsi na ferie wyjadą dzieci i młodzież z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Na terenie województwa małopolskiego do 10 stycznia 2022 r. zgłoszono organizację 833 zimowisk, w których będzie brało udział 32 273 uczestników.

Styczniowe ferie to także czas, w którym chętnie biorą urlopy dorośli amatorzy aktywnego wypoczynku na ośnieżonych stokach. Atrakcje w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych regionu zaplanowano również z myślą o nich. Jak bezpiecznie i ciekawie spędzić czas wytchnienia? Będziemy podpowiadać już za kilka dni. 18 stycznia zapraszamy do lektury specjalnego wydania „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” dedykowanego właśnie tym, którzy chcą poczuć klimat zimowych wakacji.

W ten klimat pięknie wpisuje się cykl imprez Krynica Źródłem Kultury. W krynickiej Pijalni Głównej  od 21 stycznia do 25 lutego obędzie się 11 koncertów gwiazd polskiej muzyki.  Usłyszymy m.in. przeboje Agnieszki Chylińskiej, Darii Zawiałow, Bednarka, zespołów Kult, Ira, Lady Pank oraz Dżem.

Zanim pod Jaworzyną zabrzmi muzyka, w ośrodku Słotwiny Arena odbędzie się święto miłośników białego szaleństwa –  impreza SNOW EXPO SKI TEST czyli największe, darmowe testy nart i desek w Polsce.

„15 i 16 stycznia 2022 roku zapraszamy na stok Słotwiny Arena, gdzie fani sportów zimowych, absolutnie za darmo będą mieli okazję, w jednym miejscu i czasie, przetestować i bezpośrednio porównać narty oraz deski kilkunastu producentów sprzętu. W pobliżu dolnej stacji wyciągu, swoje namioty z flotą testową i profesjonalną obsługą ustawią następujące marki: BATALEON SNOWBOARDS, DAKINE, DYNASTAR, FLOW, FLUX, HEAD, K2, MAJESTY, NIDECKER, NOBILE, RIDE, ROME SDS, ROSSIGNOL, SIMS, VOLKL, WED’ZE by Decathlon. Każdy dystrybutor przywiezie kilkadziesiąt par nart testowych i desek. Po raz pierwszy będzie można także testować najnowszą kamerę sportową kamera GoPro HERO 10 Black firmy GoPro, która jest Partnerem SNOW EXPO SKI&SNOWBOARD TEST 2022” – kuszą organizatorzy w komunikacie zapowiadającym wydarzenie.

Terminy ferii zimowych:

  • 17-30 stycznia 2022 r.: województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.: województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia –13 lutego 2022 r.: województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14-27 lutego 2022 r.: województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.