33-letni Adrian Mól został trzecim wiceprezydentem Torunia

Adrian Mól, Limanowa, wiceprezydent Torunia

Pochodzący z Limanowej Adrian Mól został trzecim wiceprezydentem miasta Toruń. 33-latek był wcześniej rzecznikiem prasowym wojewody kujawsko-pomorskiego, a od 2018 r. również toruńskim radnym. Był dziennikarzem i reporterem Telewizji Trwam.

Członek ,,Prawa i Sprawiedliwości” pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Torunia. O jego nominacji poinformował prezydent miasta Michał Zaleski. Z tego tytułu odbyła się także konferencja prasowa.

,,Jesteśmy w komplecie! Wakujące od września ubiegłego roku stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta Torunia po Zbigniewie Rasielewskim obejmie Adrian Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia, członek Prawa i Sprawiedliwości” – oznajmił w mediach społecznościowych prezydent Torunia.

Wiceprezydent rodem z Limanowej będzie nadzorował działania Wydziału Edukacji, Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego, Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, Biura Rewitalizacji oraz Biura Toruńskiego Centrum Miasta

,,Witam na pokładzie Panie Prezydencie! Jestem pewien, że Pana doświadczenie, wiedza, entuzjazm i determinacja przyniosą Toruniowi i jego mieszkańcom wiele korzyści. Powodzenia” – napisał prezydent Zaleski.

Adrian Mól, Limanowa, wiceprezydent Torunia

Były dziennikarz TV Trwam

Adrian Mól urodził się 9 sierpnia 1988 r. w Limanowej, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1. Studiował dziennikarstwo i politologię w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W trakcie studiów współtworzył Teatr Studencki „Dobry Wieczór” i śpiewał w Chórze Akademickim WSKSiM. Był słuchaczem  doktoranckich studiów politologicznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Od 2016 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego wojewody kujawsko-pomorskiego. W 2018 roku zdobył mandant radnego miasta z ramienia ,,Prawa i Sprawiedliwości”i  został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Miasta Torunia. Mól odbył staż w Grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W latach 2012–2017 był nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tworzył i współtworzył programy radiowo-telewizyjne w Studenckim Radiu SIM, TV Trwam oraz Radiu Maryja. Jest byłym dziennikarzem i reporterem TV Trwam.

Jak czytamy na stronie toruńskiego urzędu, Mól ma 6-letnie doświadczenie w administracji rządowej i 3-letnie w samorządowej. Na co dzień współpracował m.in. z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Kancelarią Prezydenta RP. Z rekomendacją klubu PiS 17 stycznia 2022 r. został powołany na stanowisko wiceprezydenta Torunia.

– Jest dla mnie wielką nobilitacją praca dla mieszkańców Torunia i dążenie do dalszego dynamicznego rozwoju grodu Kopernika, w czym wielka zasługa pana prezydenta i jego zespołu. To dla mnie ogromny honor i zaszczyt współpracy z prezydentem – mówił Adrian Mól  podczas briefingu w Urzędzie Miasta Torunia.

Źródło/Fot. Sławomir Kowalski SK-Foto/
prt sc Toruń.pl/TorunTV
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.