Enej rozgrzał krynicką publiczność. Takiej energii jeszcze nie było

Enej rozgrzał krynicką publiczność. Takiej energii jeszcze nie było

Trzeba przyznać, że ogromu energii zespołowi Enej można pozazdrościć. Grupa wystąpiła w piątkowy wieczór w ramach 6. edycji festiwalu ,,Krynica Źródłem Kultury” i scena Pijalni Głównej w zimowej stolicy Sądecczyzny rozgrzała się do czerwoności. 

Nie zabrakło starszych utworów jak choćby ,,Skrzydlate ręce”, ,,Tak smakuje życie”, ,,Symetryczno-liryczna”, czy grane już od dziesięciu lat ,,Radio Hello”. Fani ochoczo włączali się do wspólnego śpiewania. Jednakże liczna publika miała też okazję po raz pierwszy usłyszeć na żywo utwór, który zaledwie od kilku dni pojawia się w rozgłośniach radiowych, czyli kawałek pt. ,,Ostatni raz”.

Przed zespołem wystąpili ,,Lachersi”, czyli grupa powstała w 2012 roku, stworzona przez Tomasza Jarosza i Macieja Niecia. Jej głównym celem jest promowanie muzyki Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich na dalsze regiony Polski, a także wśród Polonii zamieszkałej za granicą.

Po ich koncercie w Pijalni Głównej uczczono pamięć zmarłego Romualda Lipki – współtwórcy Budki Suflera, a zarazem wybitnego multiinstrumentalistę.

Fot. KNB/NS