Solidna drużyna sprawdziła Sandecję. Remis z uczestnikiem europejskich pucharów.

W dzisiejszym spotkaniu sparingowym przebywająca na zgrupowaniu Chorwacji, Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się z bośniackim zespołem Zrinjski Mostar.

Mecz został rozegrany w ramach turnieju Medulin Cup 2020. We wcześniejszych spotkaniach sądeczanie zremisowali 1-1 z Rudar Prijedor (bośniacka I liga) i pokonali 1-0 rezerwy NK Istria (pierwsza drużyna tego klubu gra w chorwackiej ekstraklasie). Remis ze Zrinjski (1-1) oznacza, że Sandecja zajęła drugie miejsce w grupie i w najbliższą środę zagra o 3 miejsce w turnieju Medulin Cup.

Zrinjski Mostar to obecnie piąty zespół rozrywek ligowych. Jest to najbardziej utytułowana drużyna w Bośni i Hercegowinie. Mistrzostwo swojego kraju Zrinjski zdobywał sześciokrotnie. W ostatnich latach regularnie występuje w europejskich pucharach. W tym sezonie Ligi Europy wyeliminowała sensacyjnie m.in. holenderski FC Utrecht.

Obie bramki w pojedynku z Sandecją padły w pierwszej połowie. Gola dla Sandecji zdobył Dominik Kun (w 20 minucie, piękne uderzenie z dystansu).

Skład Sandecji: Krzysztof Baran – Adrian Basta (75′ Tadeusz Socha), Dawid Szufryn (46′ Grzegorz Baran), Michal Piter-Bučko – Dominik Kun (80′ Miłosz Kałahur), Radosław Kanach, Szymon Kuźma, Damian Chmiel (75′ Kamil Ogorzały) – Adrian Danek (80′ Bartłomiej Dudzic), Maciej Korzym (46′ Mariusz Gabrych), Mateusz Klichowicz (46′ Maciej Małkowski).