Emocje sięgnęły zenitu! W Turnieju Sokolika zmierzyło się 36 dziecięcych drużyn piłkarskich [ZDJĘCIA]

Emocje sięgnęły zenitu! W Turnieju Sokolika zmierzyło się 36 dziecięcych drużyn piłkarskich [ZDJĘCIA]

Nadszedł wyczekiwany przez miłośników sportu czas! W piątek (7 czerwca) rozpoczęły się kolejne – już trzynaste – zmagania piłki nożnej dla dziesięcioletnich Europejczyków. Na starosądeckim boisku zagrało ze sobą 36 drużyn z 15 krajów.

W Starym Sączu pojawili się najmłodsi piłkarze z klubów: PSG, FC Barcelona, Borussia Mönchengladbach, Liverpool FC, Wisła Kraków, Sandecja  Nowy Sącz i wielu innych. Prezes Tomasz Popiela (,,Ja też mam marzenia” – organizator wydarzenia)  podkreślał jeszcze w maju, podczas losowania składu grup, że jest to szczególna edycja, która zgromadziła wiele silnych zespołów. Nie była to zatem pechowa trzynastka, a pełne emocji piłkarskie spotkanie.

Do ligi mistrzów zakwalifikowały się  Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA i Akademia Piłkarska Wisły Kraków . Z kolei dziesięć zespołów z zagranicy oraz dwa zespoły z Polski zagrały w dzisiejszych rozgrywkach finałowych Sokolika. Tomasz Popiela na swoim Facebooku dzielił się wynikami poszczególnych meczów oraz wartymi uwagi zwrotami akcji
,,Niespodziankę sprawiła Akademia Piłkarska Wisły Kraków, która w ostatnim meczu przegrywała z PSG – Paris Saint-Germain 0:2 by doprowadzić do remisu 2:2 i tym samym awansować do elity! Inne polskie zespoły dzielnie walczyły ale zabrakło niewiele. Najbliżej elity były Akademia Piłkarska Stal RzeszówAkademia Piłkarska JagielloniiKorona Kielce i Akademia Sandecja – zaznaczył.
Gratulujemy wszystkim drużynom wyników!

 

Czytaj też:

Urszula Dzudziak w Nowym Sączu. Piosenkarka i pisarka ujawniła jeszcze jeden talent. Poprowadziła śmiechoterapię

Reklama