Elżbieta Zielińska o Czarnym Proteście: czuję się obrażona, jako kobieta

-  Szczerze mówiąc czuję się obrażona, jako kobieta, jeżeli się dyskutuje o takich kwestiach w taki właśnie sposób -  mówiła w TVP Info posłanka wywodząca się z Gorlic, odnosząc się do Czarnego Protestu, który w ubiegły piątek przemaszerował ulicami Polski.

WSB2020

- Obrzydliwe są te transparenty, wulgarne - dodała posłanka Kukiz'15.

Podkreślała jednocześnie, że powinno się dyskutować o kluczowych kwestiach, jakimi są: prawo do życia i zapewnienie opieki państwa matkom dzieci niepełnosprawnych, które pozostają w wielu przypadkach zupełnie same ze swoimi problemami.

- Państwo nie ma prawa być obojętne, jeżeli mówimy o zapewnieniu opieki i godnego bytu osobom niepełnosprawnym - zaznaczała.- Nasze Państwo uwielbia się wtrącać, w tych wypadkach, kiedy społeczeństwo poradziłoby sobie samo, ale dla tych najsłabszych pozostaje obojętne i bezsilne. Na tej płaszczyźnie powinniśmy wiele zrobić - mówiła Elżbieta Zielińska.

Poniżej cała wypowiedź posłanki.

Przypominamy, w ubiegły piątek w całej Polsce odbyły się Czarne Protesty, także w Nowym Sączu kobiety i mężczyźni manifestowali pod ratuszem przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku.

- Jesteśmy osobami, które nie zgadzają się na barbarzyński pomysł wprowadzenia de facto nakazu rodzenia dzieci z wadami letalnymi. Nie zgadzamy się absolutnie na to, by kobiety przeżywały horror w trakcie ciąży tylko po to, by zaspokoić fanaberie kleru i władzy - tłumaczyła Barbara Żytkowicz z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Obecnie polskie prawo dopuszcza aborcję w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia matki, ciężkiego uszkodzenia płodu i uzasadnionego podejrzenia, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. W opinii przeciwników zmiany tego prawa, obecna ustawa jest najlepszym z możliwych kompromisów. Więcej o Czarnym Proteście w Nowym Sączu przeczytacie poniżej.

Czarny Protest w Nowym Sączu: nasza macica to nie kaplica

Źródło: TVP Info

 

BOBO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.