Czarny Protest w Nowym Sączu: nasza macica to nie kaplica

O godzinie 18., w wielu polskich miastach, między innymi na rynku w Nowym Sączu – manifestowali przeciwnicy zaostrzenia ustawy aborcyjnej uchwalonej w 1993 roku.  – Nie jesteśmy za aborcją, ale za wolnym wyborem – podkreślali protestujący sądeczanie.

wsb3

Pod ratuszem zebrało się ponad sto osób, które domagają się prawa do terminowania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, rzetelnej edukacji seksualnej i rozdziału kościoła od państwa. Na transparentach widniały przeróżne hasła: „prawo wyboru – prawem kobiet”, „nie chcesz aborcji, to jej nie rób”, „nasza macica to nie kaplica!”, „wszystkich nas nie spalicie!”…

Jesteśmy osobami, które nie zgadzają się na barbarzyński pomysł wprowadzenia de facto nakazu rodzenia dzieci z wadami letalnymi. Nie zgadzamy się absolutnie na to, by kobiety przeżywały horror w trakcie ciąży tylko po to, by zaspokoić fanaberie kleru i władzy – tłumaczyła Barbara Żytkowicz z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet:

Polskie prawo dopuszcza terminację ciąży tylko w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia matki, ciężkiego uszkodzenia płodu i  uzasadnionego podejrzenia, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. W opinii przeciwników zmiany tego prawa, obecna ustawa jest najlepszym z możliwych kompromisów.

 

Autor zdjęć: Paweł Bocheński

 

 

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]