Ekstraklasa. Pod tym względem Sandecja jest najlepsza w lidze!

Ekstraklasa. Pod tym względem Sandecja jest najlepsza w lidze!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz po rozegraniu 23 meczów na poziomie Lotto Ekstraklasy z 22 punktami na koncie zajmują ostatnie bezpieczne miejsce w elicie – czternaste. Sądeczanie wyprzedzają Bruk-Bet Termalicę Nieciecza (21 pkt) i Pogoń Szczecin (20 pkt).

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala w ostatni piątek rozgrywali swój ligowy mecz z Koroną Kielce. „Biało-czarni” postawili się faworytom, z którymi jesienią przegrali 0:1 i tym razem urwali im punkt remisując 3:3.

To właśnie biorąc pod uwagę mecze zakończone remisami Sandecja jest najlepsza w całej ekstraklasie. Zajmuje ex aequo pierwszą lokatę z Lechem Poznań, z którym zresztą w tym sezonie dwukrotnie bezbramkowo dzieliła się punktami.

Na ten dorobek beniaminka z miasta nad Dunajcem składają się remisy: dwukrotnie 0:0 ze wspomnianym Lechem, z Arką Gdynia (0:0), ze Śląskiem Wrocław (1:1), z Piastem Gliwice (2:2), z Cracovią (1:1), z Legią Warszawa (2:2), z Wisłą Płock (2:2), z Lechią Gdańsk (2:2) oraz z Koroną Kielce (3:3).

W sobotę 24 lutego o godz. 15.30 Sandecja zagra w Niecieczy z Bruk-Betem. Nowosądecki zespół będzie tam tym razem gościem. Czy ta potyczka również zakończy się remisem?

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl/Jarosław Para