Easy fight...trenerze, czyli jak 15-latek z koleżanką rozgromili Europę

Szymon Góra i Julia Niewiadomska z klubu sportowego UKS Gladiator z Grybowa stanęli  na podium tegorocznych Mistrzostw Europy w kickboxingu, które odbyły się w Skopje (Macedonii) . 

Nastolatek za sześć dni kończy 15 lat. Do Reprezentacji Polski został powołany z dwoma koleżankami z klubu: Julią Niewiadomską i Karoliną Krok. Podczas zawodów stoczył cztery walki w formule kicklight kadetów do 47 kg.

W drodze po złoto przeszkodził mu Rosjanin- Semen Vostrikow. Szymon w dwóch pierwszych walkach, z reprezentantem Grecji i Anglii nie pozostawił rywalom złudzeń. Pierwszy z nich poległ już w pierwszej rundzie przez RSC (referee stop contest- niezdolność zawodnika do dalszej walki).  Drugi wytrwał do końca, ale Polak nie dał mu rozwinąć skrzydeł.

,,Pierwsze dwie walki, kolejno: z Grekiem i Anglikiem nasz zawodnik streścił nieskromnie - easy fight trenerze!"- relacjonuje trener Amadeusz Kwiatkowski, na oficjalnym profilu klubu.

Trzecie spotkanie nie było już takie łatwe. Przeciwnikiem Grybowianina był Hiszpan David Yarosh.

,,Walka była trudna i ze strony Hiszpana bardzo nieczysta, jednak finalnie to Szymon wyszedł zwycięsko z tej potyczki. W finale przeciwnikiem naszego gladiatora był Rosjanin Semen Vostrikow. Urazy powstałe w walce z Hiszpanem nie pozwoliły Szymkowi walczyć na sto procent swoich możliwości. Obite żebra mocno dawały o sobie znać z każdym ciosem przeciwnika'' - pisze trener.

Ostatecznie Szymon został wicemistrzem Europy. Jego koleżanka z drużyny - Julia Niewiadomska wywalczyła medal (brąz) w kategorii do 46 kg.

 

,,Mistrzostwa były bardzo udane, dwa medale bardzo mnie cieszą ! Jako trener jestem dumny z moich zawodników, bo wiem, że zarówno podczas przygotowań jak i podczas każdej walki dawali z siebie 100 % swoich możliwości, zostawiając serce i nie raz dużo zdrowia na macie. Każdemu trenerowi życzę takich zawodników ! - pisze trener UKS Gladitor.

Fot. UKS Gladiator

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.