„Dzisiejsze spotkanie to kolejny krok do rozwoju” – Tomasz Długopolski. Konferencja technologiczna „Tech-Lab” [WIDEO].

To miejsce, w którym dziecięca ciekawość łączy się z największymi wyzwaniami biznesu, cyberbezpieczeństwa i kompetencji 4.0. Podczas pierwszej konferencji technologicznej na Sądecczyźnie, poruszone zostały tematy najnowszych trendów technologicznych, start-upów i możliwości rozwoju dla innowacyjnych przedsiębiorstw. Wydarzenie odbyło się w siedzibie firmy Wiśniowski – lidera rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń w Europie oraz pioniera rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji produkcji (Przemysł 4.0).

Naukowa Wioska i Fundacja Horyzont360

– Naukowa Wioska ma obudzić w młodych ciekawość otaczającego świata. Wspieramy tych, którzy w przyszłości mogą być twórcami najbardziej zaawansowanych misji, dostarczając kreatywne przestrzenie do eksperymentów, badań czy prototypowania. Przyszli inżynierowie na wczesnym etapie edukacji muszą mieć możliwość urzeczywistniania i testowania swoich pomysłów – mówił Tomasz Długopolski, dyrektor rozwoju technologicznego w firmie WIŚNIOWSKI i twórca Naukowej Wioski. – Chcemy uczyć dzieci eksperymentowania, a starszych – praktycznej wiedzy, która pomoże im tu i teraz rozwijać umiejętności i pasje. Sama wiedza to nie wszystko – tłumaczył. – Najważniejsze, by w każdym wieku umieć tę wiedzę praktycznie wykorzystywać – mówił, podkreślając wagę projektów takich jak Naukowa Wioska.

Z kolei Fundacja Horyzont360 została powołana przez pana Andrzeja Wiśniowskiego – przedsiębiorcę i miłośnika Jeziora Rożnowskiego, który widzi w nim ogromny potencjał i niewykorzystane zasoby endogeniczne. Zasoby te, jeżeli odpowiednio się o nie zadba, mogą znacząco wpłynąć na rozwój branży turystycznej otoczenia Jeziora Rożnowskiego oraz całego subregionu sądeckiego.

Fundacja jest młodą organizacją – powstała w 2016 roku, ale od lat ma jasno wytyczone cele i zadania. Zrzesza osoby, dla których Jezioro Rożnowskie, jego otoczenie i sytuacja mieszkańców są szczególnie bliskie. Wspiera rozwój społeczno-gospodarczy tego obszaru oraz skupia się na potrzebach mieszkańców, którzy stanowią fundament powodzenia rozwoju Jeziora Rożnowskiego oraz jego okolic.

 

Czytaj również: Przyszłość należy do młodych.

fot. firma Wiśniowski

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.