Dziś startuje 21. kolejka Fortuna I Ligi. W niedzielę Sandecja gra z Arką Gdynia

Dziś startuje 21. kolejka Fortuna I Ligi. W niedzielę Sandecja gra z Arką Gdynia

Sandecja, Arka Gdynia, zapowiedź, mecz, I liga

Przed nami 21. kolejka spotkań Fortuna I Ligi. Sandecja rozegra swój mecz w niedzielę a rywalem będzie mająca ekstraklasowe aspiracje Arka Gdynia. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Najważniejsza informacja jest taka, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i w pełni sił. Ostatnia konfrontacja z Resovią obfitowała w dużą ilość żółtych kartek. To był mecz walki, w którym nie brakowało twardej gry. Na całe szczęście nikt nie doznał kontuzji. Żaden z zawodników nie musi też pauzować za nadmiar żółtych kartek. To oznacza, że trener Stanislav Varga może wydelegować na murawę optymalne zestawienie.

W szeregach niedzielnego rywala Sandecji panują zmienne nastroje. Gdynianie rozpoczęli rundę wiosenną od wyjazdowego zwycięstwa z Zagłębiem Sosnowiec, ale już kilka dni temu musieli uznać wyższość krakowskiej Wisły (porażka na swoim obiekcie w rozmiarze 1:3). Arka zajmuje w tym momencie 6. lokatę (ostatnią premiowaną udziałem w barażach w walce o Ekstraklasę). W rundzie jesiennej Sandecja podzieliła się punktami z gdyńskim zespołem. W obecności blisko 5. tysięcy kibiców padł wynik 1:1. Powtórka takiego rezultatu nie zadowoli żadnej ze stron. Sandecja i Arka zapowiadają walkę o komplet punktów. I są to zapowiedzi uzasadnione. Obydwa zespoły potrzebują systematycznego punktowania do osiągnięcia swoich celów.

ZESTAW PAR 21. KOLEJKI SPOTKAŃ
Resovia – Górnik Łęczna
Wisła Kraków – Odra Opole
Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice
Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy
ŁKS Łódź – Chrobry Głogów
Ruch Chorzów – Stal Rzeszów
Sandecja – Arka Gdynia
Chojniczanka – Puszcza Niepołomice

Czytaj także: Co dalej ze zwłokami z Popradu? Akcja poszukiwawcza wstrzymana

Fot: Adrian Maraś

Share on twitter
Share on facebook