Dziś sądecki ratusz zaświeci na niebiesko

– Nowy Sącz solidaryzuje się z osobami ze spektrum autyzmu, dlatego dziś po zmroku ratusz rozświetli się na niebiesko – poinformował Urząd Miasta. 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji wiceprezydenta Artura Bochenka oraz wiceprezydent Magdalenę Majkę odwiedziły też dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz podopieczni Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA. 

– Wychodząc dziś do ludzi chcemy im powiedzieć: hello, jesteśmy razem z wami. Jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. Jesteśmy radośni uśmiechnięci. Chcemy, żeby ludziom autyzm kojarzył się z czymś miłym i bezpiecznym – podkreślała Jadwiga Hebda, oligofrenopedagog z Miejskiego Przedszkola nr 4.

Dzieciaki odwiedziły też między innymi Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. 

Przypomnijmy, że 14 kwietnia z Okazji Światowego Dnia Autyzmu odbędzie się VI Przemarsz Ulicami Nowego Sącza. Uczestnicy zbiorą się o godzinie 10:30 na tak zwanej starej Sandecji przy Alejach Wolności. O godzinie 11:00 pochód ruszy w stronę rynku. Tam do godziny 14:00 trwać będą wspólne gry i zabawy.

Ponadto wcześniej, bo w najbliższy weekend w Galerii Trzy Korony odbędzie się akcja charytatywna poświęcona cierpiącemu na autyzm Szymkowi. O wydarzeniu informowaliśmy TUTAJ.

fot. UM Nowego Sącza

fot. iluistr. KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.