Aby pokonać bariery autyzmu, Szymon potrzebuje… pływać z delfinami. Pomóżmy!

Szymek ma siedem lat i jest chłopcem autystycznym. W jego problemach bardzo pomocna byłaby delfinoterapia. Już wkrótce, każdy z nas będzie mógł mu pomóc. W następny piątek i sobotę w galerii Trzy Korony będzie można kupić piękny stroik na stół wielkanocny, a przy okazji pomóc zebrać fundusze na rehabilitację Szymka.  

„Stroikowa” akcja odbywać się będzie 5 i 6 kwietnia (piątek, sobota) w galerii Trzy Korony. Dzięki zabranym przy tej okazji datkom Szymon będzie mógł wyjechać na delfinoterapię w Truskawcu. Koszt takiej terapii to około siedem tysięcy złotych.

-Terapia polega na przebywaniu chorego dziecka w wodzie wraz z terapeutą oraz delfinami – mówi Jadwiga Hebda, oligofrenopedagog z Miejskiego Przedszkola nr 4.

Dziecko podczas terapii nawiązuje kontakt dotykowy i pływa z delfinem naśladując jego ruchy. Terapia pomaga przede wszystkim w nauce wyrażania emocji, co jest bardzo ważne w pracy z dziećmi z autyzmem – dodaje.

Chcielibyśmy oprócz codziennej rehabilitacji w przedszkolu, spróbować delfinoterapii. Będzie pomocna w rozwijaniu jego kompetencji społecznych, sensorycznych, ale przede wszystkim pomoże mu otworzyć się na świat – mówi mama chłopca.

Szymonowi można pomóc również za pośrednictwem portalu www.pomagamy.pl. Akcję honorowym patronatem objął prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

fot: Klaudia Kulak, Krzysztof Czernecki

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.