Dziś ostatnie pożegnanie o. Józefa Oleksego. Miał 72 lata

Dziś ostatnie pożegnanie o. Józefa Oleksego. Miał 72 lata

o. Józef Oleksy

Dzisiaj Nowy Sącz pożegna o. Józefa Oleksego SJ. Jezuita przez ponad 30 lat pracował jako misjonarz w Afryce. W ostatnim czasie posługiwał w Nowym Sączu: w parafii Ducha Świętego, a następnie w ,,Kolejowej”. Zmarł 22 grudnia w wieku 72 lat.

Msza pogrzebowa odprawiona zostanie dziś (27 grudnia) o godzinie 12:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (kolejowym). Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec w intencji zmarłego. Po mszy św. ciało o. Józefa zostanie pochowane na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Śniadeckich.

Ojciec Józef Oleksy SJ urodził się 10 marca 1949 w Sechnej koło Limanowej. 8 sierpnia 1968 wstąpił do zakonu Jezuitów. W Starej Wsi (gm. Brzozów, woj. podkarpackie) odbył dwuletni nowicjat. Po ślubach zakonnych podjął studia filozoficzne w Krakowie, a następnie teologiczne w Warszawie. 31 lipca 1976 roku przyjął święcenia kapłańskie. Po tym studiował katechetykę na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Kiedy uzyskał tytuł magistra teologii, pracował jako duszpasterz i katecheta m.in w Gliwicach, czy w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawował też funkcję kapelana szpitalnego przy ulicy Kopernika w Krakowie i był sojuszem magistra nowicjatu w Starej Wsi.

W 1986 roku o. Oleksy rozpoczął kurs języka angielskiego w Dublinie, a w 1987 roku wyjechał na misje do Zambii w Afryce. W 2000 roku został skierowany do pracy w Malawi, gdzie utworzył nową jezuicką parafię w Kasungu i zajmował się 72 wiejskimi stacjami misyjnymi.

W 2017 roku z powodu problemów zdrowotnych powrócił do Polski. Jednak w trakcie leczenia i rehabilitacji nadal pracował – posługiwał w parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu, a następnie w parafii „Kolejowej”. Odszedł 22 grudnia. Miał 72 lata.

źródło, fot: misje-jezuickie.pl

Czytaj też: Na świąteczny czas ,,Kołysanka dla Dzieciątka” Julii Szarek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.