Dziki Zachód w Nowym Sączu czyli IV Festiwal Piosenki Country

Dziki Zachód w Nowym Sączu czyli IV Festiwal Piosenki Country

Były kowbojskie kapelusze, krata, jeans i muzyka country. Przez kilka dni w Nowym Sączu było jak na dzikim zachodzie… A wszystko za sprawą organizowanego przez sądecki Pałac Młodzieży i Fundację „Sądeczanie razem” festiwalu piosenki MAY FLOWER. Wczoraj w Sokole odbył się koncert laureatów konkursu.

Pomysłodawcą festiwalu jest Mieczysław Gwiżdż – prezes stowarzyszenia „Sądeczanie razem„. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2003 roku. Po kilku latach przerwy do idei z nową siłą wrócił sądecki Pałac Młodzieży organizując wydarzenie, które być może kiedyś będzie jak „Majowa nutka” w Częstochowie czy znany festiwal piosenki „Wygraj sukces„. Festiwale dziecięce są bowiem dla młodych i utalentowanych dzieci sposobnością do oswajania się ze sceną, a wielokrotnie otwierają drzwi do kariery ich laureatom. Festiwal MAYFLOWER być może już nie długo będzie jedną z takich imprez.

Tegoroczna edycja przebiegała dwuetapowo. Po przesłuchaniach konkursowych jury w składzie: Krzysztof Guc, Anna Moszycka, Zbigniew Kogut i Bogusław Pajda wyłoniło 13 finalistów, którzy wystąpili podczas koncertu finałowego. W trzech kategoriach przyznano następujące nagrody:

  • I miejsca: Aleksandra Konar, Łucja Jasiurkowska, Edyta Dobroszek, Joanna Ciągło, Wioletta Smajdor i Mateusz Zwolenik
  • II miejsca: Oliwia Ślipek, Kamila Maurer, Agnieszka Gromala, Karolina Galara, Daria Radzik i Agnieszka Kula
  • III miejsca: Julia Wincenciak, Irena Michalska, Urszula Woźniak i Kuba Jasiński
  • Wyróżnienia: Julia Nazimek, Dominika Stabrawa, Marta Stopa, Gabriela Salamon i Weronika Bulanda

Główną nagrodę czyli Grand Prix festiwalu zdobyła Aneta Siedlarz wykonując piosenkę „Travelin’ soldier” jednocześnie akompaniując sobie na gitarze klasycznej. Do występu przygotował ją Krzysztof Szczypuła.

Laureaci po otrzymaniu cennych nagród wśród których znalazły się: telewizory, tablety, smartfony, wieże stereo, słuchawki oraz książki  -zaprezentowali publiczności zwycięskie utwory. Prezentacje rozpoczął występ Oliwii Ślipek – zeszłorocznej laureatki nagrody Grand Prix, która swój talent szlifuje pod okiem Doroty Szymbary oraz Leszka Zygmunta z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Do podopiecznych tej dwójki szczęście uśmiechnęło się również w tegorocznej edycji konkursu. Byli laureatami między innymi pierwszego miejsca w kategorii zespołów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Senator RP Grzegorz Napieralski, Minister Marek Pol, Filip Walczak, Tomasz Radoń z LKP Lemańska, Tomasz Klasa, Marlena i Mariusz Wójcikowie, Katarzyna i Marek Świerczewscy, radni i dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza, Jacek Lelek Burmistrz Miasta Starego Sącza, Józef Klimek Dyrektor Wydziału Edukacji oraz członkowie stowarzyszenia „Sądeczanie Razem”. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Nowego Sącza- Ryszard Nowak.

Koncert poprowadzili Dorota Gwiżdż oraz Wojciech Molendowicz.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.