Wojciech Waglewski i Voo Voo znów w Nowym Sączu

Wojciech Waglewski i Voo Voo znów w Nowym Sączu

Już wkrótce, bo 7 grudnia Wojciech Waglewski znów zawita w rodzinne strony. Ze swoim kultowym zespołem Voo Voo oraz Michałem Jacaszkiem wystąpi na scenie MCK Sokół.

Koncert będzie miał charakter performance muzyczno- wizualnego i obędzie się w ramach trwającego od 10 listopada projektu interdyscyplinarnego pt: „Antonisz. Interpretacje„.  Celem projektu jest przedstawienie twórczości Juliana Antonisza po przefiltrowaniu przez twórczość innych współczesnych, lecz pokrewnych mu artystów. Wśród nich znalazł się także Wojciech Waglewski i zespół Voo Voo.

Razem z zespołem na scenie pojawi się także Michał Jacaszek – polski artysta dźwiękowy, producent muzyczny, ale także co ważne dla tego projektu, autor eksperymentalnej muzyki elektroakustycznej.

(…) Oprócz tego, że zespół zagra materiał ze swojej ostatniej płyty, będzie także mały hołd dla Antonisza. Waglewski wielokrotnie inspirował się twórczością Antonisza, znał ją, lubił i miała dla niego znaczenia. Oni są do siebie podobni z różnych względów– mówił zapowiadając koncert Karol Szafraniec, kurator projektu.

Bilety do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ lub online na stronie www.mcksokol.pl do wyczerpania miejsc na widowni.

Zapowiada się ciekawie. Zapraszamy!

fot: Voo Voo

 

Share on twitter
Share on facebook